شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/11/26 11:26:44
سرویس اقتصادی
وزیر راه و شهرسازی:

حمایت از شناور شدن نرخ بلیت هواپیما/ از افزایش قیمت مسکن بی‌اطلاعم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت بلیت هواپیما تا پایان سال افزایش نمی یابد، گفت: دولت از شناور شدن نرخ بلیت هواپیما حمایت می کند.
حمایت از شناور شدن نرخ بلیت هواپیما/ از افزایش قیمت مسکن بی‌اطلاعم وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت بلیت هواپیما تا پایان سال افزایش نمی یابد، گفت: دولت از شناور شدن نرخ بلیت هواپیما حمایت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2248.jpg حمایت,از,شناور,شدن,نرخ,بلیت,هواپیما/,از,افزایش,قیمت,مسکن,بی‌اطلاعم Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، علی نیکزاد در حاشیه بازدید از آزمایشگاه فنی و مکانیکخاک در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسات با شرکتهای هواپیمایی، اظهارداشت: اگر شرکت‌های هواپیمایی قصد ادغام با یکدیگر را داشته باشند وزارت راه وشهرسازی ازآنها پشتیبانی می‌کند.

وی افزود:‌ اگر این شرکتها به شرط بالا بردن کیفیت خدمات قصد داشته باشند تا‌نرخ بلیت هواپیما را شناور کنند، دولت از آنها حمایت خواهد کرد، همچنین اگرایرلاین‌‌ها بخواهند در ساعات مختلف شبانه روز بلیت را با قیمت‌های متغیر ارائهدهند، وزارت راه از آنها حمایت می‌کند.

 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود هواپیما به کشور، گفت: همچنین اگر سرمایهگذاری بخواهد هواپیما به کشور وارد کند پس از تأیید سازمان هواپیمایی کشوری و دارابودن تمامی شرایط لازم، وزارت راه مجوز تأسیس ایرلاین را برای آنها صادرمی‌کند.

 نیکزاد بابیان اینکه با شرکتهای هواپیمایی تفاهم‌های خوبی داریم و تاکنونهم صنعت هوایی به بهترین وجه در اختیار مردم بوده است، گفت: به شرکت‌های هواپیماییتأکید شده است تا در فرودگاه‌ها، محل فروش بلیت‌ها و رعایت حقوق مردم در خصوص حداقلتأخیرات، بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد زیادی هواپیما در کشور وجود دارد،افزود: اما این تعداد ناوگان نیازمند مدیریت صحیح است و به دلیل پاره‌ای مسائلتحریم، مشکلاتی در این صنعت وجود دارد.

 وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تعامل بخش خصوصی در این صنعت با وزارت راهوشهرسازی مطلوب است و وزارت راه هم به شرکت‌ها اعلام کرده ‌است که خدمت به صنعتهوایی در دستور کار قرار دارد، البته به شرط آنکه آنها نیز به مردم خدمتکنند.

 وی در خصوص ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی برای خرید ناوگان هوایی اظهار داشت: صندوق توسعه ملی مشکلاتی برای ارائه تسهیلات داشت که اینجانب نامه‌ای به رئیس جمهورنوشته و مشکلات را اعلام کردم و رئیس‌جمهور مسائل را در این باره پیگیری کرد.

 وزیر راه و شهرسازی افزود: مشکل صندوق توسعه ملی این بود که باید پرداختتسهیلات هم بصورت ارزی باشد اما با تغییرات نرخ ارز شرکت‌ها توان ریسک نداشتندبنابراین رئیس جمهور موافقت کرد که از صندوق، ارز به قیمت ریال امروز دریافت کنند وریال با سود مشخص بپردازند.

 نیکزاد اظهار داشت: این موضوع تأثیر بسزایی در ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملیبرای خدمت به صنعت هوایی و توسعه ناوگان داشت.

 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تاپایان سال قیمت بلیت هواپیما افزایشپیدا نمی‌کند، گفت: پس از هدفمندی یارانه‌ها در گام دوم بسته به قیمت بنزین براینرخ بلیت هواپیما تصمیم گیری می‌ شود.

 وی با اشاره به اینکه از 23 بهمن‌ماه این هفته 500 میلیارد تومان اوراقمشارکت وزارت راه با مجوز بانک مرکزی منتشر شده است، گفت: مزیت اوراق مشارکت وزارتراه و شهرسازی این است که در بند «ب» ماده 48 قانون بودجه 1390 تضمین دولت رادارد.

 نیکزاد با اشاره به اینکه در مدت 2 تا 3 روز بیش از 75 درصد اوراق مشارکتوزارت راه به فروش رفت، افزود:‌ این اوراق برای 6 روز کاری ارائه می‌‌شود.

 وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: روز گذشته مجوزی از بانک مرکزی برای انتشار 700میلیارد تومان دیگر از این اوراق مشارکت اخذ شد بنابراین رقم اوراق وزارت راه را بهیک‌هزار و 200 میلیارد تومان افزایش می‌دهیم.

 

از افزایش قیمت مسکن بی اطلاعم

 نیکزاد در مورد قیمت مسکن در کشور، اظهار داشت: زمانی که بحث نوسانات ارز وسکه مطرح بود، در مورد قیمت زمین و مسکن مواردی مطرح شد اما براساس آنچه که ما رصدمی‌کنیم خرید و فروش در حداقل بود.

 وی با تکذیب افزایش قیمت مسکن، افزود: بنده اعلام می‌کنم هیچ افزایشی در قیمتمسکن وجود نداشته است و اگر شما خبرنگاران اعلام می‌کنید که افزایش قیمت داشته‌ایم،اینجانب بی‌اطلاعم.

 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بحث مسکن مهر وزارت راه به اندازهکافی در شهرتهران خانه ساخته‌‌ و در اختیار متقاضیان قرار داده است، گفت: قیمت مسکنمهر افزایش نیافته است.

 نیکزاد در مورد پیشنهاد انبوه سازان مبنی بر افزایش 20 درصدی قیمت مسکن‌مذاکره‌ای نداشتیم،افزود:‌ در مورد قیمت مسکن مهر، وزارت راه و شهرسازی از هر متر300 هزار تومان بالاتر نمی‌رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet