هدر موبایل
1390/11/26 12:58:48
سرویس سیاسی
غفوری فرد در نشست خبری ائتلاف بزرگ اصولگرایان مطرح کرد:

مشارکت حداکثری در سایه رقابت سالم؛ هدف ائتلاف بزرگ اصولگرایان

نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تشریح دلایل تشکیل ائتلاف بزرگ اصولگرایان گفت: هدف این ائتلاف ایجاد مشارکت حداکثری در سایه رقابت سالم برای انتخاب کاندیدای اصلح است.
مشارکت حداکثری در سایه رقابت سالم؛ هدف ائتلاف بزرگ اصولگرایان نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تشریح دلایل تشکیل ائتلاف بزرگ اصولگرایان گفت: هدف این ائتلاف ایجاد مشارکت حداکثری در سایه رقابت سالم برای انتخاب کاندیدای اصلح است. https://cdn.icana.ir/d/019/7930.jpg مشارکت,حداکثری,در,سایه,رقابت,سالم؛,هدف,ائتلاف,بزرگ,اصولگرایان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن غفوری‌فرد صبح امروز چهارشنبه 26 بهمن در نشست خبری ائتلاف بزرگ اصولگرایان گفت: این ائتلاف برای ایجاد مشارکت حداکثری مردم در سایه رقابتی سالم جهت انتخاب کاندیدای اصلح تشکیل شد تا با محوریت جامعتین در چارچوب منشور اصولگرایی و با تبعیت از خط امام و رهبری حرکت کند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات قانونگرایی، عقلانیت، عدالتخواهی و حفظ کرامت انسانی را شعار ائتلاف بزرگ اصولگرایان خواند و افزود: همه افراد در چارچوب قانون حق اظهارنظر درباره مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور را دارند و این ائتلاف تلاش می‌کند تا انعکاس‌دهنده این نظرات باشد.

وی با یادآوری گلایه آیت‌الله مهدوی کنی از عدم حضور نام عباسپور، کاتوزیان، مطهری در لیست جبهه متحد اصولگرایان، علت حذف خود را از فهرست جبهه یاد شده قرعه‌کشی اعلام و تصریح کرد: در آخرین مرحله بسته شدن لیست جبهه متحد اصولگرایان قرار شد تا از میان نام من، سجادی و فرمانی یک نفر، نفر سی‌ام فهرست انتخاباتی را تشکیل دهد.

وی افزود: من، سجادی و فرمانی هر کدام نماینده سه گرایش مختلف از طیف دانشگاه، کارمندی و کارگری بودیم بنابراین شرایط یکسان نبود که قرعه‌کشی بخواهد تعیین‌گر نفر سی‌ام فهرست انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان باشد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: وقتی میردامادی از نامزدی در انتخابات مجلس انصراف داد حسین نجابت بدون قرعه‌کشی جای آن را در لیست پر کرد  اما در مرحله آخر به جای آن که بررسی شود تا براساس نیاز یک نماینده از طیف دانشگاهی، کارمندی یا کارگری انتخاب شود جبهه متحد نفر سی‌ام را با قرعه‌کشی تعیین کرد.

وی درباره تشکیل جبهه حامیان دولت برای حضور در انتخابات و منافات داشتن این اقدام با روح مجلس، افزود: دولت نمی‌تواند برای انتخابات مجلس تبلیغات کند چرا که این کار با استقلال و روح مردم‌سالاری دینی در تضاد است زیرا روح دولت سالاری نمی‌تواند نظارت درستی بر دستگاه اجرایی کند.

غفوری فرد یکی از وظایف مهم مجلس را نظارت خواند و تاکید کرد: دخالت دولت در انتخابات مجلس نقض غرض و خلاف روح قانون است.

وی ادامه داد: مشکلات اساسی مردم بهداشت، مسکن، بیکاری و دغدغه‌های معیشتی بازنشستگان است که ائتلاف بزرگ اصولگرایان برای حل این ها برنامه دارد که در آینده آنها را اعلام می‌کند.

سرلیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان تصریح کرد: 50 درصد لیست جبهه متحد اصولگرایان و موسسین جبهه صدای ملت در فهرست انتخاباتی ائتلاف بزرگ اصولگرایان قرار دارند تا رقابت سالم و سازنده ای را در ایام انتخابات رقم بزنند.

مملکت گران اداره می شود

وی نحوه اداره مملکت را گران خواند و گفت: ترکیه صادرکننده نفت نیست ولی ایران سال گذشته  250 میلیارد دلار نفت فروخت بنابراین کشور از نظر مالی و نیروی انسانی هیچ در مضیقه نیست. اما گرانی در کشور به لحاظ عدم قانونگرایی مجریان بسیار به چشم می‌خورد که راهحل آن را ائتلاف بزرگ اصولگرایان بعدا خواهد گفت.

عضو کمیسیون فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد که لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان تا روز شنبه 29 بهمن اعلام می‌شود که البته به غیر از تهران در برخی شهرهای بزرگ نیز این ائتلاف از نامزدهای مورد تایید خود حمایت می‌کند.

نماینده تهران در مجلس با نام بردن از شخصیت‌های فهرست انتخاباتی ائتلاف بزرگ اصولگرایان بیان کرد: غیر از من، نواب، عباسپور، مطهری، سرکار خانم نظری، امیدوار رضایی، افتخاری و کاتوزیان نیز در این فهرست حضور دارند.

در بخش دیگری از این نشست حجت‌الاسلام نواب عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران با یادآوری فشارهای بین‌المللی بر جمهوری اسلامی، گفت: انسجام و وحدت داخلی و استفاده از همه ظرفیت‌های نظام بیش از پیش ضرورت آن در اداره کشور احساس می شود از این رو دسته‌بندی مردم و محدود کردن یاران انقلاب به حال نظام مضر است.

وی راه رقابت را با همه گروه‌ها باز خواند و افزود: شعار مقام معظم رهبری درباره جذب حداکثری و دفع حداقلی متاسفانه مورد غفلت برخی واقع شد اما ائتلاف بزرگ اصولگرایان تلاش دارد تا به این مهم توجه ویژه‌ای کند بنابراین از هرگونه نگاه حذفی به عرصه انتخابات مجلس نهم اجتناب می‌کند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران درباره فعالیت طیف حامیان دولت در انتخابات مجلس تصریح کرد: مقام معظم رهبری نمایندگان و نامزدهای انتخابات مجلس را از اتصال به باندهای قدرت و ثروت انذار دادند بنابراین حاشیه دولت که همان جریان انحرافی است بی‌توجه به توصیه‌ها و رهنمودهای معظم له درصدد دست‌اندازی به نهاد قانونگذاری است.

وی راه رئیس جمهور از جریان انحرافی را جدا خواند و ادامه داد: ایشان مقام دوم رسمی کشور هستند و نمی‌توان درباره رئیس جمهور صحبت کرد اما نباید حاشیه دولت به دنبال کسب کرسی‌های مجلس باشند.

نواب درباره علت ملحق نشدن ائتلاف بزرگ اصولگرایان به جبهه صدای ملت گفت: ائتلاف بزرگ اصولگرایان فراگیرتر از جبهه صدای ملت است بنابراین همین پیشنهاد را به موسسان جبهه صدای ملت داد اما آنها پیشنهاد یاد شده را رد کردند.

وی ادامه داد: وقتی دولت می‌گوید ذخیره ارزی کشور بالاست پس چرا نمی‌تواند مشکلات مردم و مملکت را برطرف کند این نشان می‌دهد که مشکل مدیریتی وجود دارد و حل آن دربهره‌گیری از همه ظرفیت‌های نظام است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet