انتخابات ریاست جمهوری
1390/11/26 13:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیلی:

تنظیم بازار شب عید،منوط به تعادل تولید داخلی و واردات است

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:‌رعایت حقوق مردم و تولید کنندگان ایجاب می‌کند میزان واردات تناسبی از تولید داخلی باشد، به این معنا که واردات باید با توجه به تولید داخلی کالاها انجام شود.
تنظیم بازار شب عید،منوط به تعادل تولید داخلی و واردات است یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:‌رعایت حقوق مردم و تولید کنندگان ایجاب می‌کند میزان واردات تناسبی از تولید داخلی باشد، به این معنا که واردات باید با توجه به تولید داخلی کالاها انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16190.jpg تنظیم,بازار,شب,عید،منوط,به,تعادل,تولید,داخلی,و,واردات,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛غفار اسماعیلی با بیان اینکه اخبار مربوط به کافی بودن ذخایر کالا،موجب کاهش تب خرید و افزایش عطش بازارمصرف می‌شود،به ایسنا گفت:اعلام مستمر کافی بودن ذخائر انواع کالا و مایحتاج عمومی جامعه اگرچه به میزان یک سوم موجب کاهش تب خرید می‌شود ولی عطش بازار برای مصرف را همچنان بالا نگه می‌دارد.

وی حفظ منافع مصرف کنندگان و تولید کنندگان را ازوظایف متولیان اقتصادی بر شمرد و خاطرنشان کرد: متولیان اقتصاد نباید به‌گونه‌ای تصمیم‌گیری کنند که هزینه‌های تولید افزایش یابد و نیز نباید به گونه‌ای عمل شود که کمبود کالا در بازارموجب تحریک مصرف‌کنندگان یا خرید بیشتر و افزایش قیمت ناشی از پیشی گرفتن تقاضا از عرضه شود.

این عضوکمیسیون برنامه و بودجه،وزارتخانه‌های صنعت،معدن و تجارت وجهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان را مکلف به تنظیم بازارشب عید با رعایت حقوق مردم و تولید کنندگان دانست وتاکید کرد:رعایت حقوق مردم و تولید کنندگان ایجاب می‌کند،میزان واردات تناسبی از تولید داخلی باشد، به این معنا که واردات باید با توجه به تولید داخلی کالاها انجام شود.دراین صورت هم قیمت کالای داخلی نمی‌شکند و تولید‌کننده متضرر نمی‌شود و هم مصرف کنندگان در انتخاب کالای خارجی یا ایرانی آزاد خواهند بود.

وی تصریح کرد:‌تنظیم بازار شب عید بدون برقراری تعادل منطقی بین تولید و واردات امکان‌پذیر نخواهد بود، بنابراین تنظیم بازار با محوریت مصرف کنندگان به گونه‌ای باید به اجرا درآید که در نهایت منتفع اصلی دلالان و واسطه‌گران نباشد. برای جلوگیری از این موضوع نباید اجازه ورود کالاهای غیرضروری را داد،درعین حال باید اجازه واردات حداقل نیاز داخلی را داد،دراین صورت تولید کننده به تولید بیشتر و کیفی‌تر ترغیب می‌شود.

اسماعیلی؛خواستاربه حداقل رسیدن واردات شد و افزود:به دلیل افزایش ناگهانی نرخ ارز،واردات با تعدیل روبرو خواهد شد.حال که چنین فرصتی ایجاد شده است نباید اجازه داد ارز آزاد موجب گران‌تر شدن هزینه‌ی تولید داخلی شود دراین صورت می‌توان انتظار داشت که تا حدود زیادی بازارمصرف داخلی از تسخیر اجناس خارجی رها شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet