خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/11/26 14:38:05
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

قیام مردم بحرین به حرکت انقلابی منسجم تبدیل شده ‌است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه یک جنبش اجتماعی با سرکوب و خشونت متوقف نمی‌شود، گفت: امروز قیام مردم بحرین به یک حرکت انقلابی منسجم تبدیل شده است.
قیام مردم بحرین به حرکت انقلابی منسجم تبدیل شده ‌است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه یک جنبش اجتماعی با سرکوب و خشونت متوقف نمی‌شود، گفت: امروز قیام مردم بحرین به یک حرکت انقلابی منسجم تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg قیام,مردم,بحرین,به,حرکت,انقلابی,منسجم,تبدیل,شده,‌است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره ادامه سرکوب معترضان از سوی نظامیان رژیم آل خلیفه در سالروز قیام مردم بحرین، گفت: بحرینی‌ها به دنبال حرکت بیداری اسلامی در خاورمیانه جنبش اعتراضی خود را آغاز کردند اما اکنون این جنبش به یک حرکت انقلابی منسجم تبدیل شده است.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، افزود:  هرگاه به مطالبات یک جنبش اجتماعی بی‌توجهی شود و حکام آن کشور در عوض پاسخگویی به افکار عمومی، دست به اسلحه ببرند، ابعاد آن جنبش هر روز وسیع‌تر می‌شود، ‌ به طوری‌که دیگر اعمال اصلاحات سطحی قیام مردم را خاموش نمی‌کند.
وی با یادآوری نوع برخورد رژیم شاه با مردم در سال ۵۶ و ۵۷، ادامه داد: ‌ اقدامات بازدارنده مثل کشتار مردم در میدان ژاله، اعلام حکومت نظامی، ایجاد محدودیت‌های رفت و آمد همه نتیجه عکس داد و موج انقلاب را پرشور‌تر کرد اما متأسفانه حکومت مرتجع بحرین از این واقعه درس عبرت نمی‌گیرد و با شدت بیشتری سرکوب معترضان را ادامه می‌دهد.
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه یک جنبش اجتماعی با سرکوب و خشونت متوقف نمی‌شود، تصریح کرد: اقدامات برخوردی و حذفی نه تنها آبی بر آتش بیداری مردم بحرین نمی‌ریزد بلکه هر روز مردم با دعوت گروه‌هایی مختلف برای پیگیری نهضت به خیابان‌ها می‌آیند.
وی موج دوم خیزش بحرینی‌ها را عظیم‌تر و گسترده‌تر خواند و افزود: پارازیت انداختن بر شبکه العالم، قطع تلفن همراه، دستگیری و به خاک و خون کشیدن مردم، همه آثار عکس دارند و قیام مردم بحرین را شدت می‌بخشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: ‌ انقلابیون بحرین قطعا بر اثر یکسری وعده‌های احتمالی از سوی رژیم جبار، فاسد و ظالم آل خلیفه از پای نخواهند نشست و شدید‌تر از گذشته حرکت انقلابی خود را ادامه می‌دهند تا استقامت و پایداری آن‌ها بالاخره به نتیجه برسد.
مردم بحرین یک سال پیش در چنین روزی با الهام از حرکت مردم تونس و مصر در میدان لولو منامه گرد آمدند و خواستار آزادی و اصلاحات دموکراتیک در نظام سیاسی این کشور شدند اما آل خلیفه ضمن دریافت کمک از سربازان سعودی با گلوله جنگی و گاز اشک آور ده‌ها نفر از معترضان را کشت، صد‌ها نفر را مجروح و دستگیر کرد تا موج اعتراض‌ها را سرکوب کند اما رصد اخبار در سالروز موج بیداری اسلامی در بحرین نشان می‌دهد که اقدامات این رژیم راه به جایی نبرده و با شکست مواجه شده‌است. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet