شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/11/26 13:59:18
سرویس سیاسی
اکرمی:

نظام جمهوری اسلامی با متخلف درهر رده و جایگاهی برخورد می کند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم،پیگیری تخلف بزرگ مالی را سیاست نظام دانست و با بیان اینکه اتفاق نظر در برخورد با متخلفین وجود دارد، گفت: برخورد قاطع با تخلف مالی بزرگ، جبران خیانتی است که در حق مردم شده است.
نظام جمهوری اسلامی با متخلف درهر رده و جایگاهی برخورد می کند عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم،پیگیری تخلف بزرگ مالی را سیاست نظام دانست و با بیان اینکه اتفاق نظر در برخورد با متخلفین وجود دارد، گفت: برخورد قاطع با تخلف مالی بزرگ، جبران خیانتی است که در حق مردم شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2743.jpg نظام,جمهوری,اسلامی,با,متخلف,درهر,رده,و,جایگاهی,برخورد,می,کند Icana

سید رضا اکرمی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره پرونده تخلف مالی بزرگ، گفت: سیاست نظام است که با تخلفاتی دراین حجم هرچه سریعتر رسیدگی شود و تا الان هم نسبت به رسیدگی سریع به چنین تخلفاتی اتفاق نظر وجود دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: از نظر قانون اساسی، قوانین عادی و قوانین شرعی مسئله‌ای درباره اینکه باید با متخلف و کلاهبردار درهررده و جایگاهی بحث و گفت‌و گو شود وجود ندارد، این نظر همه است که باید با متخلف و خلافکار درهر رده و جایگاهی برخورد شود.

تخلف مالی گرفتار بروکراسی اداری نشود

 وی با بیان اینکه برخورد با هر تخلف روال و روش خاص آئین نامه‌ای و قانونی دارد که حتما باید آن مسیر طی شود، اضافه کرد: مردم و از جمله مجلسی‌ها می‌خواهند چنین تخلف روشن و صریحی سریعتر بررسی شود و گرفتار بروکراسی اداری و اطاله دادرسی نشود.

برخورد قاطع با تخلف بزرگ، جبران خیانت صورت گرفته است

این عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه پرونده تخلف بزرگ در شکل یک مسئله بنیادی فکر و اندیشه همه را مشغول کرده است، گفت: اگر با چنین تخلف رقم بالایی برخورد قانونی شود، هم بازدارنده وهم جبران کننده خطا و خیانت صورت گرفته خواهد بود و در نهایت جامعه نیز امیدوار می‌شود که بالاخره قانون گریبان خلاف کاران را خواهد گرفت.

اکرمی با ابراز خرسندی ازاینکه قوه قضائیه روال طبیعی بررسی پرونده را طی کرده اما مجلس خواستار تسریع در بررسی پرونده است، گفت: مجلس تاکنون نظر مثبتی درباره روند بررسی پرونده داشته، از نظر نمایندگان نیز حتما باید با متخلفین پرونده بزرگ برخورد قاطع شود.

حمایت قوه مقننه از دستگاه قضا ملموس است

 این عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم، درباره فشار بردستگاه قضا، گفت: هرپرونده‌ای یک مدعی و یک متهم دارد و نمی توان گفت همه کسانی که به دادگاه می روند، خوشحال برمی گردند، فشارها همیشه وجود دارد، اما در این شرایط حمایت قوه مقننه ازدستگاه قضا ملموس است و درعین حال قوه مقننه تاکید دارد که باید به تخلف رسیدگی شود.

وی ادامه داد: قوه قضاییه نیز ،همین نظر را دارد حتی در قوه مجریه هم ندیده‌ایم که کسی بگوید به پرونده  تخلف بزرگ نباید رسیدگی کرد،  یعنی در اصل رسیدگی قاطع به این پرونده اتفاق نظر وجود دارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، با بیان اینکه حرف‌های حاشیه‌ای وجود دارد اما متن این است که باید به تخلفات رسیدگی شود، گفت: نسبت به هر کاری همیشه متن و حاشیه  وجود دارد اما آنچه روشن و مشخص است فصل الخطاب بودن قانون است که بر اشد مجازات متخلفین تاکید دارد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet