خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/11/26 13:38:18
سرویس اجتماعی
عباسپور تهرانی فرد خواستار شد:

برخورد با متخلفان مالی بزرگ بدون تخفیف

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره هجمه‌ها علیه دستگاه قضایی برای جلوگیری از رسیدگی به پروند فساد مالی اخیر، گفت: این فشار‌ها باعث نمی‌شود که مصامحه‌ای در برخورد با متهمان صورت گیرد قطعا در بررسی این پرونده هیچ‌گونه مصامحه‌ای برای برخورد با متهمان صورت نخواهد گرفت زیرا اگر با این فسادها و اختلاس‌‌ها برخورد قاطعی صورت نگیرد، زمینه برای اختلاس‌های بزرگتر فراهم خواهد شد.
برخورد با متخلفان مالی بزرگ بدون تخفیف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره هجمه‌ها علیه دستگاه قضایی برای جلوگیری از رسیدگی به پروند فساد مالی اخیر، گفت: این فشار‌ها باعث نمی‌شود که مصامحه‌ای در برخورد با متهمان صورت گیرد قطعا در بررسی این پرونده هیچ‌گونه مصامحه‌ای برای برخورد با متهمان صورت نخواهد گرفت زیرا اگر با این فسادها و اختلاس‌‌ها برخورد قاطعی صورت نگیرد، زمینه برای اختلاس‌های بزرگتر فراهم خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/191.jpg برخورد,با,متخلفان,مالی,بزرگ,بدون,تخفیف Icana

 عباسپور تهرانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت در رابطه با برگزاری دادگاه علنی متهمان فساد مالی اخیر، تصریح کرد: در همین راستا قوه قضایه در چارچوب قوانین کشور اقدامات قابل قبولی را انجام داده و قطعا در بررسی این پرونده هیچ‌گونه مصامحه‌ای برای برخورد با متهمان صورت نخواهد گرفت زیرا اگر با این فسادها و اختلاس‌‌ها برخورد قاطعی صورت نگیرد، زمینه برای اختلاس‌های بزرگتر فراهم خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برگزاری دادگاه علنی متهمان فساد مالی اخیر نیز مردم را در جریان امور قرار خواهد داد و نشان می دهد که قوه قضاییه پاسدار حقوق مردم است و با هر تخلفی برخورد خواهد کرد.

 اختلاس سه هزار میلیارد تومانی با یک توصیه و سفارش انجام شد

وی افزود: مشکلات اقتصادی که دولت‌ بانی آن است مردم را با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو کرده است؛ می‌توان گفت اکنون مردم برای گذران زندگی دست به گریبان هستند و برای رفع مشکل خود نیازمند وام‌های یک میلیون تومانی هستند در حالی که اختلاس سه هزار میلیارد تومانی تنها با یک توصیه و سفارش انجام شده است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم در ادامه به فرافکنی برخی‌ها در خصوص فساد مالی اخیر اشاره و بیان کرد: جای تعجب است که مسئولان دولتی ما احساس می‌کنند باید حتما ناظری بالای سرشان باشد و بر کار‌هایشان نظارت کند، نظام ما نظامی مبتنی بر آموزه‌های اسلام است و هر فرد اعم از مسئول و غیر مسئول باید خدا را ناظر بر اعمال و رفتارش بداند.

عباسپور با اشاره به اینکه سیستم نظارتی کشور بار‌ها به دولت به خاطر قانون گریزی‌ها و عدم اجرای قانون تذکر داده است، گفت: اختلاسی با این وسعت تنها در نتیجه فعل و انفعالاتی است که از طریق مجاری و کانال‌های دولتی صورت گرفته؛ دیوان محاسبات نیز بار‌ها گزارش‌های محرمانه و غیرمحرمانه‌ای را به دولت ارائه داده و خواستار اجرای درست قانون شده است، کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز چندین گزارش از نحوه عملکرد دولت در بخش‌های مختلف تهیه و به دولت ارائه داده اما متاسفانه عزمی جدی در دولت برای فرار از قانون و عدم اجرای قانون وجود دارد.

 فساد مالی اخیر نتیجه بی‌توجهی به قانون است

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه ریشه بسیاری از فساد‌ها و اختلاس‌ها را باید در همین بی‌توجهی‌های دولت سراغ گرفت، بیان داشت: وقتی شخص اول دولت توجهی به اجرای قانون ندارد و دولت خود را یکی از پاک‌ترین دولت‌ها می‌داند، وقتی به تذکرات و گزارشات نظام بازرسی و نظارتی کشور پاسخی داده نمی‌شود کم کم زمینه‌های فساد بروز و ظهور پیدا می‌کند که نمونه آن هم همین اختلاس سه هزار میلیاردی است که در تاریخ نظام جمهوری اسلامی بی‌سابقه بوده و تاسف بار است.

 

 
در دولت خود را یکی از پاک‌ترین دولت‌ها می‌داند، بزرگترین فساد اقتصادی کشور روی داده است 
عباسپور تهرانی فرد

وی در ادامه با تاکید براینکه اعتماد عمومی در جریان اختلاس سه هزارمیلیارد تومانی به شدت آسیب دیده است، گفت:  برگزاری دادگاه علنی و محاکمه قاطعانه متهمان یکی از راه‌‌های بازگردان اعتماد از دست رفته مردم است.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: قوه قضاییه با نقض مسئولیت‌ها، کوتاهی‌ها، قصور‌ها، دخالت‌ها مطابق ضوابط قانونی برخورد خواهد کرد و نشان می‌دهد که نظام جمهوری اسلامی بر مبنای اصول انقلابی و اسلامی خود اجازه هیچگونه دست درازی به بیت المال و اموال مردم را نخواهد داد.

 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره هجمه‌ها علیه دستگاه قضایی، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا و غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه برای جلوگیری از رسیدگی به این پرونده، یادآور شد: این فشار‌ها باعث نمی‌شود که مصامحه‌ای در برخورد با متهمان صورت گیرد زیرا قوه قضاییه از استقلال کافی برخوردار است .

عباسپور تصریح کرد: متاسفانه در دولت نهم و دهم بیشترین شعارها در مورد مبارزه با فساد عنوان شده در صورتی که اوج فساد اقتصادی را در دولت دهم شاهد هستیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه با هوشیاری قوه قضاییه تخلفات کشف شده و با متخلفان این پرونده برخورد قاطعی خواهد شد تا دیگر شاهد شعار‌های تکراری در مبارزه با فساد نباشیم.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز دوشنبه (۲۴بهمن) از برگزاری نخستین جلسه دادگاه پرونده فساد اقتصادی اخیر به صورت علنی در روز شنبه ۲۹ بهمن‌ماه خبر داد و گفت: ‌ برای ۳۲ نفر از متهمان پرونده فساد اقتصادی، کیفر‌خواست تنظیم و پرونده به دادگاه ارسال شده است./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet