حلول ماه ربیع الاول
1390/11/26 13:38:34
سرویس سیاسی
غفوری‌فرد:

برگزاری همایش‌های انتخاباتی از سوی دولت به اعتماد‌عمومی لطمه می‌زند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس حمایت‌های مردمی و اعتماد‌عمومی به مسئولان را پشتوانه اصلی نظام خواند و گفت: برگزاری همایش‌های انتخاباتی از سوی دولت به این مسئله مهم لطمه می‌زند.
برگزاری همایش‌های انتخاباتی از سوی دولت به اعتماد‌عمومی لطمه می‌زند عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس حمایت‌های مردمی و اعتماد‌عمومی به مسئولان را پشتوانه اصلی نظام خواند و گفت: برگزاری همایش‌های انتخاباتی از سوی دولت به این مسئله مهم لطمه می‌زند. https://cdn.icana.ir/d/019/13641.jpg برگزاری,همایش‌های,انتخاباتی,از,سوی,دولت,به,اعتماد‌عمومی,لطمه,می‌زند Icana

حسن غفوری فرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره برگزاری همایش‌های انتخاباتی دولت در وزارت کشور، گفت: وظیفه این وزارتخانه حفظ اعتماد مردم در جهت اجرای صحیح نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
نماینده تهران، ‌ ری، ‌ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مردم به نحوه اجرای صحیح انتخابات ایمان نداشته باشند، قطعاً در پای صندوق‌های رأی حاضر نمی‌شوند، بنابراین به هر میزان که اعتماد افکار عمومی به مجریان برگزارکننده انتخابات افزایش یابد مشارکت بیشتری را در عرصه رقابت سیاسی پیش رو شاهد خواهیم بود.
وی افزود: اگر این شائبه در جامعه پیش بیاید که دولت با برگزاری همایش‌هایی همچون مشاوران رئیس جمهور می‌خواهد بر انتخابات تأثیر بگذارد، آن وقت اعتماد مردم کاهش پیدا می‌کند و این امر موجب خالی شدن پشتوانه اصلی نظام، که‌‌ همان حضور گسترده مردم در عرصه‌های مختلف است، می‌شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس حمایت مردمی را پشتوانه اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و تصریح کرد: مردم‌سالاری دینی در سایه حضور چشم گیر مردم در پای صندوق‌های رأی محقق می‌شود که این امر تأثیر اساسی روی امنیت و اقتدار کشور در منطقه و جهان می‌گذارد.
وی با یادآوری بروز درگیری در همایش مشاوران رئیس جمهور، ادامه داد: وزارت کشور مسئول برقراری امنیت در کشور است اما وقتی در داخل خود این وزارتخانه درگیری شود و عده‌ای شعار سر دهند، اثر نامناسبی روی وجهه این دستگاه می‌گذارد، بر همین اساس بهتر بود که برگزاری گردهمایی‌های این چنینی به وقتی دیگر موکول می‌شد.
غفوری فرد تأکید کرد: وظیفه رئیس جمهور آن است که در فضای انتخابات مراقبت کند تا شائبه برگزاری همایش‌های انتخاباتی از سوی دولت در جامعه ایجاد نشود.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: رئیس جمهور سوگند خورده که به قانون اساسی وفادار باشد که مهم‌ترین رکن قانون اساسی حمایت مردم از نظام است بنابراین رئیس قوه مجریه باید در حفظ و پررنگ کردن اعتماد عمومی تلاش کند، از آنجا که برگزاری نشست‌ها و همایش‌های انتخاباتی وظیفه وزارت کشور نیست، امیدوارم دولت از این پس در اجرای برنامه‌های خود با دقت بیشتری حرکت کند.
نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۲ اسفند برگزار می‌شود. /
پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet