هدر موبایل
1391/03/01 16:49:11
سرویس سیاسی
کرمی:

حضور آمانو به اثبات حقانیت برنامه هسته‌ای ایران خواهد انجامید

رئیس کمیته دفاعی مجلس، با بیان اینکه حضور آمانو در تهران به آشنایی بیشتر وی با دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای خواهد انجامید، گفت: این سفر آگاهی بیشتری درباره حقانیت ایران در فعالیت‌های هسته‌ای در اختیار آژانس قرار خواهد داد.
حضور آمانو به اثبات حقانیت برنامه هسته‌ای ایران خواهد انجامید رئیس کمیته دفاعی مجلس، با بیان اینکه حضور آمانو در تهران به آشنایی بیشتر وی با دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای خواهد انجامید، گفت: این سفر آگاهی بیشتری درباره حقانیت ایران در فعالیت‌های هسته‌ای در اختیار آژانس قرار خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/19577.jpg حضور,آمانو,به,اثبات,حقانیت,برنامه,هسته‌ای,ایران,خواهد,انجامید Icana

غلامرضا کرمی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با مثبت ارزیابی کردن حضور مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران، افزود: اگرچه سفر یک روزه یوکیا آمانو، اولین سفر وی به ایران بعد از پذیرش مسئولیت مدیر کلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است اما با این حال چنین اقدامی در آستانه مذاکرات بغداد پیامی مثبت به دنبال دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور قطع سفر یوکیا آمانو فضایی را ایجاد خواهد کرد که وی از نزدیک با دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران و نقطه نظرات مسئولان ایران درباره برنامه هسته‌ای آشنا شود.

وی با مثبت خواندن حضور یوکیا آمانو در آستانه مذاکرات بغداد در تهران، یادآور شد: اگرچه عملکرد آمانو در مدت زمان مسئولیت وی در سمت مدیر کلی آژانس بین‌المللی آژانس مورد رضایت ایران نیست اما با این حال حضور مستقیم وی در تهران گامی مثبت برای اثبات حقانیت ایران در فعالیت‌های هسته‌ای خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم،‌ با تاکید بر نگاه معارضانه آمانو به پرونده هسته‌ای ایران، تصریح کرد: اگر آمانو به عنوان مسئولی مستقل به پرونده هسته‌‌ای ایران ورود پیدا کرده و تحت تاثیر قدرت‌های بزرگ خصوصا اعضای گروه 1+5 و فضاسازی‌های رژیم صهیونیستی قرار نمی‌گرفت به طور قطع با آزادگی بیشتری موضع حمایت از برنامه صلح‌آمیز ایران را در پیش می‌گرفت.

وی اظهارنظرهای متناقض آمانو درباره برنامه هسته‌ای ایران را ناشی از تسلط قدرت‌های استکباری بر تصمیمات وی خواند و ادامه داد: ارائه گزارش‌های دو پهلو و جهت‌دار به شورای حکام و تاخیر در ارائه گزارش‌های صحیح از سوی وی باعث صدور قطعنامه‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران شد که به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست.

رئیس کمیته دفاعی مجلس، تاکید کرد: امید می‌رود در پی این سفر، آمانو نسبت به واقعیت‌های موجود و حقانیت جمهوری اسلامی ایران در فعالیت‌های هسته‌ای آگاهی بیشتری به دست آورده و در برخوردهای آینده آژانس نسبت به مواضع به حق ایران اثر مثبت داشته باشد.

یوکیا آمانو به همراه هرمان ناکارتس معاون امور پادمانی آژانس و رافائل گروسی دستیار ارشد، شب گذشته وارد تهران شدند تا امروز (دوشنبه اول خرداد) با مسئولان ایرانی دیدار داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet