خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/11/26 14:29:32
سرویس سیاسی

برگزاری نخستین جلسه پارلمان جدید کویت

نخستین جلسه از پارلمان جدید کویت با حضور و سخنرانی امیر کویت و نمایندگان جدید امروز –چهارشنبه- برگزار شد.
برگزاری نخستین جلسه پارلمان جدید کویت نخستین جلسه از پارلمان جدید کویت با حضور و سخنرانی امیر کویت و نمایندگان جدید امروز –چهارشنبه- برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/4235.jpg برگزاری,نخستین,جلسه,پارلمان,جدید,کویت Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، «شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت امروز –چهارشنبه- با حضور در پارلمان جدید کویت ضمن تبریک به نمایندگان جدید ابراز امیدواری کرد نمایندگان مسولیت‌های خود را در قبال مردم و کشور کویت به بهترین وجه ممکن انجام دهند.
وی در مراسم افتتاحیه دوره جدید پارلمان این کشور افزود: قصد دارم به همه کسانی که در روند برگزاری انتخابات پارلمانی کویت مشارکت کردند تبریک بگویم، انتخاباتی که در نهایت آزادی و دموکراسی برگزار شد، انتخاباتی که تحسین و تقدیر مردم و ناظران عربی و بین‌المللی را به همراه داشت.
امیر کویت گفت: ما در تقاطع مرحله جدیدی از پارلمانی دموکراتیک قرار داریم، برای ما قابل قبول و نادرست است در حالی که پنجاهمین سال استقلال کویت را جشن می‌گیریم درباره پارلمانی «آزمایشی» صحبت کنیم، ما باید از یک دستاورد به رسمیت شناخته شده به نام انسانیت در مسیری پایدار و رو به جلو سخن بگوییم.

وی با اشاره به درگیری‌های غیرقابل قبول طی برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور، آن را نشان دهنده نقض آشکار قوانین کویت و توهین به غرور مردم و تلاش برای نابود کردن ملت کویت دانست.
انتخابات پارلمانی کویت چهارمین انتخابات پارلمانی این کشور طی شش سال گذشته بود که برای انتخاب ۵۰ نماینده مجلس الامه برگزار شد.
در انتخابات پارلمانی کویت ۳۰ کرسی از تعداد کل ۵۰ کرسی در اختیار اسلام‌گرایان قرار گرفت.
در پارلمان پیشین کویت ۲۵کرسی از ۵۰کرسی در اختیار مخالفان بود که پس از بالا گرفتن انتقادات از عملکرد دولت و پارلمان کویت نهایتا به استفای ناصر المحمد الصباح نخست‌وزیر این کشور و اعضای کابینه و انحلال پارلمان منجر شد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet