هدر موبایل
1390/11/28 15:32:00
سرویس اجتماعی
موسی غضنفرآبادی:سامانه‌های خودکنترلی،راهی برای جلوگیری از کم کاری در ادارات است

کارمندان کم کار زیر ذره بین سامانه خودکنترلی

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم ضمن استقبال از خبر معاون سازمان بازرسی کل کشور درباره استفاده از سامانه‌های خودکنترلی، اجرای این سامانه را راهی برای جلوگیری از دور زدن قوانین از سوی برخی از کارمندان و کم‌کاری آنها بیان کرد.
کارمندان کم کار زیر ذره بین سامانه خودکنترلی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم ضمن استقبال از خبر معاون سازمان بازرسی کل کشور درباره استفاده از سامانه‌های خودکنترلی، اجرای این سامانه را راهی برای جلوگیری از دور زدن قوانین از سوی برخی از کارمندان و کم‌کاری آنها بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11228.jpg کارمندان,کم,کار,زیر,ذره,بین,سامانه,خودکنترلی Icana

موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت ضمن استقبال از خبر معاون سازمان بازرسی کل کشور درباره راه‌اندازی سامانه‌های «خودکنترلی»،‌ گفت: استفاده از سامانه‌ای که بتوان از طریق آن بر رفتار و اعمال کارمندان نظارت بهتری صورت داد، فواید و تأثیرات چشمگیری خواهد داشت.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استفاده از سامانه خودکنترلی منجر به جلوگیری برخی کارمندان از دور زدن قوانین می‌شود. همچنین می‌تواند بر کم‌کاری آنها نظارت ویژه‌ای داشته باشد.

وی درباره وضعیت کنونی نظارت‌ها افزود: نظارت‌ها به طور کلی خوب و رضایتبخش است اما در برخی ادارات و سازمان‌ها علت کم‌کاری و به تعویق انداختن کارهای مردم، ریشه در ضعف نظارتی آنها دارد.

غضنفرآبادی درباره مراجعه مردم برای انجام کار اداری خود به ادارات گفت: همچنین بهتر است به دنبال راه‌اندازی این سامانه، وضعیت مراجعه مردم به ادارات و به نتیجه رسیدن کارهای اداری آنها، یک برنامه سیستماتیک تعریف شود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس ادامه داد: با تعریف یک برنامه منظم، جهت اعلام زمان مراجعه افراد برای کارهای اداری خود، می‌توان از تجمع افراد در ادارات و بلاتکلیفی آنها جلوگیری کرد.

 

سامانه خودکنترلی پایانی بر توجیهات کم‌کاری برخی مسئولان

وی افزود: تقلب و پارتی بازی‌ در برخی مراحل اداری از مسائلی است که همیشه در ادارات مطرح بوده و با قرار دادن یک سیستم نظارتی مناسب می‌توان ضمن کنترل این تخلفات، به کاهش آمار آنها اقدام کرد.

به گفته غضنفرآبادی تسریع در روند مراحل اداری از دیگر مزایای استفاده از سامانه‌های خودکنترلی است که منجر به کاهش نیروی انسانی شده و دقت اعمال نظارت را بیشتر از قبل می‌کند.

وی ادامه داد: برخی از مسئولان علت اتفاقات و سهل‌انگاری کارمندان در مسائل اداری را ناشی از نظارت نادرست بر سیستم اجرایی عنوان می‌کنند که با ایجاد این سامانه‌ها می‌توان به بهانه‌ها و توجیهات آنها پایان داد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درباره چگونگی اجرای این برنامه گفت: برای راه‌اندازی سامانه‌ای برای نظارت کاری کارمندان باید پیش از اجرای آن، کارشناسی صورت گیرد تا شاهد سامانه‌ای کامل و بدون نقص باشیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اعلام حمایت از این طرح، برای راه‌اندازی هرچه سریع‌تر سامانه خود در دوره زمانی 5 تا 6 ماهه ابراز امیدواری کرد.

  

سامانه‌های خودکنترلی برای نظارت بهتر دستگاه اداری راه‌اندازی می‌شود

امیری اصفهانی معاون قضایی سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه همایش ملی ارتقای سلامت اداری که صبح امروز در ایلام برگزار شد، خبر استفاده از سامانه‌های خودکنترلی برای نظارت به هنگام ادارات خبر داد.

وی درباره چگونگی استفاده از سامانه‌های بازرسی داخل ادارات و یا سازمان‌های دولتی در اعمال نظارت‌ها تصریح کرد: در برنامه‌ پیش روی سازمان، قرار است روند کاری و حمایت از این سامانه‌ها که تحت عنوان «خودکنترلی» از آن یاد شده، تقویت شود./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet