خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام علی النقی هادی
1390/11/28 13:49:13
سرویس اجتماعی
عباسپور تهرانی‌فرد خبر داد:

افزایش بودجه مبارزه با استعمال دخانیات در مدارس

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بودجه اختصاص‌یافته به مدارس و ستاد مبارزه با موادمخدر برای پیشگیری از اعتیاد و مصرف موادمخدراز سوی دولت نسبت به سایر کشورها ناچیز است، گفت: سعی داریم در بودجه سال ۹۱ این ستاد با همکاری دولت و مجلس بتوانیم اعتبارات بالایی را برای این ستاد در نظر بگیریم.
افزایش بودجه مبارزه با استعمال دخانیات در مدارس رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بودجه اختصاص‌یافته به مدارس و ستاد مبارزه با موادمخدر برای پیشگیری از اعتیاد و مصرف موادمخدراز سوی دولت نسبت به سایر کشورها ناچیز است، گفت: سعی داریم در بودجه سال 91 این ستاد با همکاری دولت و مجلس بتوانیم اعتبارات بالایی را برای این ستاد در نظر بگیریم. https://cdn.icana.ir/d/019/988.jpg افزایش,بودجه,مبارزه,با,استعمال,دخانیات,در,مدارس Icana

علی عباسپورتهرانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه برنامه منظم و درستی برای پیش‌گیری و افزایش آگاهی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها در ارتباط با استعمال مواد دخانیات وجود ندارد، تصریح کرد: اینکه 30‌ درصد از دانش‌آموزان در معرض کشیدن سیگار و قلیان هستند، بیشتر هشداری برای خانواده‌ها و مسئولان است که بتوانند توجه بیشتری نسبت به دانش‌آموزان خود داشته باشند تا این دانش‌آموزان در معرض مصرف، به مصرف‌کنندگان سیگار و قلیان تبدیل نشوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این آمار وزن مصرف قلیان بیش از مصرف سیگار است، ادامه داد: متاسفانه فرهنگ نادرستی در رابطه با مصرف قلیان در جامعه ما وجود دارد که برخی می‌گویند مصرف قلیان بهتر از سیگار است در صورتی که چنین نیست و دانش‌آموزان و خانواده‌ها باید از طریق برنامه‌ریزان و مسئولان نسبت به مخاطرات این مساله آشنا شوند.

وی افزود: بودجه اختصاص‌یافته به مدارس و ستاد مبارزه با موادمخدر برای پیش‌گیری از اعتیاد و مصرف موادمخدراز سوی دولت نسبت به سایر کشورها ناچیز است.

 این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: سرانه مبارزه با موادمخدر در مدارس بسیاری از کشورهای پیشرفته رقمی در حدود 28‌هزار تومان است در حالی که در کشور ما این رقم تنها در حد 600 تومان است که بسیار ناچیز است و مسئولان ستاد با وجود بودجه کم توانسته‌اند کار‌های بسیاری را در غیاب فعالیت‌های آموزش و پرورش انجام دهند.

 عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بیان داشت: سعی داریم در بودجه سال 91 این ستاد با همکاری دولت و مجلس بتوانیم اعتبارات بالایی را برای این ستاد در نظر بگیریم، زیرا کشور ما با توجه به هم مرزی با کشور‌های تولید‌کننده موادمخدر باید توجه بیشتری نسبت به این مساله داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین به کمبود نیروهای مشاور در مدارس نیز اشاره و بیان داشت: متاسفانه نیروهایی مشاور که می‌توانند نقش موثری در این رابطه ایفا کنند در حال حاضر در مدارس کم هستند و ما باید به جایی برسیم که مدارس کشور 60 هزار مشاور داشته باشند که برنامه‌ریزان از طریق این مشاوران بتوانند آگاهی‌های متعددی را به خانواده بدهند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet