هدر موبایل
1390/11/28 11:59:00
سرویس اجتماعی
نصیری قیداری خبر داد:

قرائت گزارش تکمیلی حادثه آتش سوزی چابهار پس از برگزاری انتخابات مجلس نهم

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از قرائت گزارش تکمیلی حادثه آتش سوزی چابهار بعد از برگزاری انتخابات مجلس نهم به کمیسیون متبوعش خبر داد.
قرائت گزارش تکمیلی حادثه آتش سوزی چابهار پس از برگزاری انتخابات مجلس نهم سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از قرائت گزارش تکمیلی حادثه آتش سوزی چابهار بعد از برگزاری انتخابات مجلس نهم به کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/2466.jpg قرائت,گزارش,تکمیلی,حادثه,آتش,سوزی,چابهار,پس,از,برگزاری,انتخابات,مجلس,نهم Icana

سعدالله نصیری قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره سرانجام گزارش نهایی حادثه آتش سوزی چابهار در کمیسیون آموزش و تحقیقات تصریح کرد: بررسی حادثه آتش‌سوزی چابهار درمجلس هشتم انجام خواهد شد و به دوره آتی مجلس کشیده نمی‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  با توجه به مشغله نمایندگان به دلیل انتخابات مجلس نهم و بررسی بودجه، ارائه گزارش تکمیلی به بعد از برگزاری انتخابات موکول می‌شود.

وی در ادامه از ارسال نامه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به نیروی انتظامی و کمیسیون امنیت ملی مبنی بر اعزام گروه‌های فنی از سوی آنها برای بررسی منشاء حادثه خبر داد و افزود: تاکنون اصل ماجرا یعنی اعزام گروه‌های فنی از سوی نیروی انتظامی یا کمیسیون امنیت ملی برای بررسی منشاء آتش‌سوزی انجام نشده و فعلا  گزارش تکمیلی ارائه نمی‌شود زیرا گزارش‌های موجود خیلی قابل اطمینان نیستند.

بیش از دو ماه پیش، اتصال برق درخوابگاه دانش‌آموزی در چابهار، منجر به فوت چهار دانش‌آموز و سوختگی یک‌نفر شد. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، پیگیر علت این حادثه است.هم‌اکنون به‌رغم مشخص نشدن منشاء آتش‌سوزی در خوابگاه دانش آموزی چابهار، دانش آموزان همچنان در این خوابگاه به سر می‌برند.

بعد ازحادثه آتش سوزی درخوابگاه تنها همان اتاقی که آتش گرفت پلمب شده است واز فضاهای دیگر خوابگاه استفاده می‌شود.

 سحرگاه چهارم آبان‌ماه امسال بر اثر حادثه آتش‌سوزی در خوابگاه دبیرستان وابسته به دانشگاه علوم دریایی چابهار، ۴ تن از دانش‌آموزان این دبیرستان به اسامی برهان‌الدین بلیده، قنبر قریب، فرشید درزاده و قاسم حیرتی جان باختند و یک دانش‌آموز دیگر به نام جمال رئیسی نیز مجروح شد.

مسئولان آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش، در آن زمان علت حادثه را اتصالی سیم‌های برق در حین استفاده از وسایل برقی اعلام کرده بودند

تا کنون هیچ یک از مقامات متولی امر آموزش در کشور، در این زمینه اظهار نظری روشن نکرده‌اند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet