انتخابات ریاست جمهوری
1390/11/28 10:30:00
سرویس اقتصادی
احد خیری:

افزایش ناگهانی قیمت حامل‌های انرژی تورم را تشدید می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در راستای قانون هدفمندی یارانه‌ها باید در یک شیب ۵ ساله انجام شود، گفت: البته دولت خلاف این موضوع عمل می‌کند و تلاش دارد در یک دوره زمانی کوتاه‌تر قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد.
افزایش ناگهانی قیمت حامل‌های انرژی تورم را تشدید می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در راستای قانون هدفمندی یارانه‌ها باید در یک شیب 5 ساله انجام شود، گفت: البته دولت خلاف این موضوع عمل می‌کند و تلاش دارد در یک دوره زمانی کوتاه‌تر قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/4595.jpg افزایش,ناگهانی,قیمت,حامل‌های,انرژی,تورم,را,تشدید,می‌کند Icana

احد خیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه افزایش ناگهانی قیمت حامل‌های انرژی تورم را تشدید کرده و مردم را در فشار مالی قرار می‌دهد، اظهار داشت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی بیش از آن چیزی که مجلس مصوب کرده، طبقات پایین جامعه را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گران شود، باید میزان پرداخت یارانه نقدی نیز افزایش یابد زیرا اگر این کار انجام نشود طبقات متوسط رو به پایین جامعه دچار مشکلات اساسی می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی باید مطالعه دقیقی انجام شود، گفت: باید با تدبیر ویژه و همکاری دولت و مجلس راهکار ممکن و مناسبی پیدا کرد که فشار تورمی به اقشار طبقه متوسط و پایین جامعه نیاید.

خیری با بیان اینکه باید در پرداخت یارانه نقدی گروه‌های هدف دقیق‌تر شناسایی شوند، تصریح کرد: نظر مجلس این است که همه گروه‌ها و دهک‌های جامعه نباید به یک نسبت مساوی یارانه نقدی دریافت کنند.

این نماینده مجلس هشتم با انتقاد از اینکه در فاز اول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حمایت‌های تعریف شده از بخش تولید انجام نشد، گفت: اگر در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها قیمت حامل‌های انرژی باز هم افزایش یابد اما سهم بخش تولید پرداخت نشود، این بخش متحمل فشار زیادی خواهد شد که تبعات آن دامنگیر مردم نیز می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه 91 ارقام و منابع مربوط به هدفمندی یارانه‌ها ذکر نشده است، اظهار داشت: همین موضوع باعث شده تا تصمیم‌گیری در مورد میزان افزایش قیمت حامل‌های انرژی سخت شود اما قطعاً پس از انتخابات مجلس، نمایندگان این موضوع را مورد بررسی قرار خواهند داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet