هدر موبایل
1390/11/26 15:22:00
سرویس سیاسی
امیدوار رضایی:

عزم ملی برای رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی وجود دارد

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه حمایت مسئولان از تیم رسیدگی‌کننده به پرونده فساد اقتصادی، بیانگر عزم ملی برای رسیدگی به این مساله در کشور است٬ تاکید کرد: قوه قضاییه حاشیه‌های این پرونده را به راحتی پشت سر گذاشته و اکنون به خوبی در این عرصه پیش می‌رود.
عزم ملی برای رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی وجود دارد عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه حمایت مسئولان از تیم رسیدگی‌کننده به پرونده فساد اقتصادی، بیانگر عزم ملی برای رسیدگی به این مساله در کشور است٬ تاکید کرد: قوه قضاییه حاشیه‌های این پرونده را به راحتی پشت سر گذاشته و اکنون به خوبی در این عرصه پیش می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/13712.jpg عزم,ملی,برای,رسیدگی,به,پرونده,فساد,اقتصادی,وجود,دارد Icana

امیدوار رضایی میرقائد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره عملکرد قوه قضاییه در پرونده فساد اقتصادی گفت: قوه قضاییه و مخصوصا محسنی اژه‌ای فعالیت‌های خوبی در این زمینه داشتند؛ البته حمایت‌های مجلس از اقدامات آنها نظیر نوشتن طومار٬ گویای آن است که به دلیل سالم بودن نظام و کشور٬ همه باید برای پیدا شدن فساد در بدنه کشور و دولت تلاش کنند.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار مردم در پرونده فساد اقتصادی، روشنگری است٬ ادامه داد: قوه قضاییه باید با همت و تلاشی که در پیش می‌گیرد٬ به صورت شفاف به این بحث‌ بپردازد تا برای مردمی که علاقمندی خود را به نظام جمهوری اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند٬ اطمینان خاطری از این باب ایجاد شود.

مردم منتظرند چگونگی برخورد با متهمین پرونده فساد اقتصادی را ببینند

وی با قابل قبول توصیف کردن عملکرد قوه قضاییه٬ اضافه کرد: تاکنون بحث رسیدگی٬ شناسایی و روشن شدن واقعیت‌ها دنبال می‌شده٬ اما اکنون مردم انتظاردارند به سر انجام رسیدن این مساله و چگونگی برخورد و نتیجه کار را ببینند.

رضایی میرقائد با هشدار نسبت به طولانی شدن زمان رسیدگی به این پرونده توضیح داد: پرونده فساد اقتصادی نباید مانند برخی از پرونده‌ها شامل مرور زمان بشود زیرا این امر اعتماد عمومی را سلب و ضعیف می‌کند.

رییس فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد: رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی باید فارغ از پست و مقام متهمین و بدون هیچ ملاحظه‌ای صورت بگیرد و همه متهمان از ضعیف‌ترین تا قوی‌ترین آنها و حتی وابستگان به قدرت و یا کسانی‌که در دولت و ارگانهای دیگر قدرت و مقامی دارند٬ برای قوه قضاییه یکسان باشند.

قوه قضاییه حاشیه‌ها را به راحتی پشت سر گذاشت

وی با اشاره به تکلیف قوه قضاییه در قانون اساسی و قوانین عادی بیان کرد: قوه قضاییه باید قانون٬ حق و عدالت را ملاک اصلی خود قرار دهد و با حرکت در چارچوب آنچه قانون مشخص کرده٬ حکم کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به برخی فشارهایی که بر تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده وارد شد٬ گفت: در هر جریان مهمی که مورد توجه آحاد ملت است و انتظار رسیدگی جدی برای شناسایی متخلفان از سوی مقامات اصلی کشور وجود دارد٬ ممکن است افرادی که در این راستا دچار مشکل می‌شوند٬ با پیش‌داوری حاشیه‌سازی کنند اما خوشبختانه قوه قضاییه این حاشیه‌ها را به راحتی پشت سر گذاشته است.

وی با اشاره به ضرورت حمایت مسئولان و مجلس از قوه قضاییه و تیم رسیدگی‌کننده٬ تصریح کرد: اگرچه قوه قضاییه ذاتا مسئول است اما حمایت دولت٬ مجلس و سایر قوا و مراکز قدرت از عملکرد این دستگاه موثر و بیانگر آن است که عزم ملی برای مبارزه با فساد در کشور وجود دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: تمامی دستگاههای کشور برای اثبات سالم بودن نظام باید برای شفاف‌سازی پرونده فساد اقتصادی بسیج شوند و با نشان دادن عزم ملی خود در این زمینه٬ نقاط آسیب وارد شده به بدنه سالم نظام را نشان داده و اعتماد عمومی را درمردم تقویت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet