خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/11/26 18:04:05
سرویس سیاسی
تجری:حمایت مجلس، مهر تأیید کار دستگاه قضا

دستگاه قضا توانست پرونده تخلف مالی را بخوبی مدیریت کند

نایب رئیس کمیسیون حقوقی قضائی مجلس هشتم،با بیان اینکه مسئولین پرونده تخلف مالی بزرگ بدون هیچ تعارف، اغماض و ملاحظه‌ای در این موضوع ورود کردند، گفت: دستگاه قضا توانست پروند تخلف مالی را مدیریت کرد.
دستگاه قضا توانست پرونده تخلف مالی را بخوبی مدیریت کند نایب رئیس کمیسیون حقوقی قضائی مجلس هشتم،با بیان اینکه مسئولین پرونده تخلف مالی بزرگ بدون هیچ تعارف، اغماض و ملاحظه‌ای در این موضوع ورود کردند، گفت: دستگاه قضا توانست پروند تخلف مالی را مدیریت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4133.jpg دستگاه,قضا,توانست,پرونده,تخلف,مالی,را,بخوبی,مدیریت,کند Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره پرونده تخلف مالی بزرگ، گفت: بررسی پرونده تخلف مالی اخیر که دارای ابعاد گسترده اجتماعی، قضایی، روانی و حقوقی است، پرونده ساده‌ای نیست، اما دستگاه قضا توانست این پرونده را بخوبی مدیریت کرد.

نمانده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی، افزود: اطلاع‌رسانی‌های غیر کارشناسانه و غیرواقعی و گاهاً بزرگنمایی و کوچک‌نمایی‌هایی که در حاشیه چنین موضوعاتی ایجاد می‌شود، معمولا کار را برای دستگاه قضا سخت می کند.

کار دستگاه قضا از ابتدا آسان نبود

 وی، سطح انتظارات عمومی جامعه و فضاسازی‌های غیرقضایی را مهمترین چالش‌های پیش روی دستگاه قضا در بررسی پرونده تخلف مالی خواند و گفت: همه براین واقعیت اتفاق نظر داشتند که کار دستگاه قضا از ابتدا آسان نبود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، ادامه داد: ازهمان روزهای نخست که پرونده فساد رسانه‌ای شد، رئیس قوه قضائیه هشدار داد که افراد از بزرگنمایی‌ در حاشیه این پرونده خودداری کنند، این رویکرد نشان دهنده این بود که شاید انتظاراتی خارج از حد از دستگاه قضا وجود دارد، اما در نهایت به دلیل انگیزه کافی که در میان مسئولان قضایی کشور بود، رضایت بالایی از کار دستگاه قضا به وجود آمد.

تجری با تاکید بر اینکه به دلیل  گستردگی و حجم پرونده تخلف، دستگاه قضا تا این ساعت خوب عمل کرده و حدالمقدور رفتار مناسبی داشته، اظهار کرد: اگرچه اطلاع‌رسانی درباره نتایج کار با معذوریت‌های قانونی، سیاسی و اجتماعی زیادی مواجه بود، اما با اطلاع رسانی به موقع به جلب اعتماد افکار عمومی کمک شد.

دستگاه قضا ابزار لازم برای مواجهه با محدودیت‌ها را اعمال کرد

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، درباره مهمترین راهکاری که دستگاه قضا برای برخورد با فشارها درحین بررسی این پرونده اتخاذ کرد، با بیان اینکه برای دستگاه قضا دربررسی این پرونده ایجاد محدودیت می‌شد، تصریح کرد: دستگاه قضا ابزار لازم برای مواجهه با این محدودیت‌ها را داشت و آن را اعمال کرد.

وی تاکید کرد:مسئولین پرونده تخلف مالی بزرگ بدون هیچ تعارف، اغماض و ملاحظه‌ای دراین موضوع ورود کردند.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس هشتم در رابطه با تاثیر حمایت قوه مقننه  در بررسی سریع‌تر پرونده، گفت: تعامل، همدلی و همکاری سایر قوا و مسئولان در این‌کارمهم، هم‌ انگیزه کافی را به مسئولان مرتبط داد وهم تسریع در نتیجه‌گیری نهایی را رقم خواهد زد.

حمایت مجلس مهر تأیید کار دستگاه قضا

 تجری با تاکید براینکه موضوعاتی چون تخلف مالی بزرگ نباید تحت‌الشعاع فضاسازی سیاسی یا معاوضه افراد، اشخاص یا جایگاه‌ها قرار بگیرد، گفت: دستگاه قضا نه به تعریف و تمجید نمایندگان و حمایت آنها می‌تواند از مسئولیت خود دست بکشد و نه می‌تواند این تمجیدها به آنها انگیزه دهد، دستگاه قضا استقلال خود را دارد و رسالت این دستگاه این تکلیف را برای قوه قضائیه مشخص می‌کند که با متخلفان درهر رده و مقامی برخورد کند.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم، تصریح کرد: البته این تشویق‌ها و قدردانی‌ها به نوعی می‌تواند بر صحت کار دستگاه قضا مهر تایید بگذارد ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet