حلول ماه ربیع الاول
1390/11/28 13:20:00
سرویس اقتصادی
قاسمی‌گولک:

معیارهای قانون، برای افزایش دستمزد کارگران لحاظ نمی‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با انتقاد از در نظر نگرفتن تورم اقلام سبد معیشتی خانوار در شورای عالی کار گفت: این شورا باید به صورت دوره‌ای و در یک بازه زمانی مشخص اطلاعات لازم درباره نرخ سبد هزینه خانوار کارگری را اعلام کند.
معیارهای قانون، برای افزایش دستمزد کارگران لحاظ نمی‌شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با انتقاد از در نظر نگرفتن تورم اقلام سبد معیشتی خانوار در شورای عالی کار گفت: این شورا باید به صورت دوره‌ای و در یک بازه زمانی مشخص اطلاعات لازم درباره نرخ سبد هزینه خانوار کارگری را اعلام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/16221.jpg معیارهای,قانون،,برای,افزایش,دستمزد,کارگران,لحاظ,نمی‌شود Icana

یوسف قاسمی‌گولک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام نکردن نرخ سبد هزینه خانوار کارگری از سوی شورای عالی کار، اظهار کرد:در حال حاضر عناصر و پارامترهای قانون برای افزایش دستمزد کارگران لحاظ نمی‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، افزود: مطابق فصل دهم قانون کار، این شورا باید گزارش دوره‌ای ارایه کند، در غیر این صورت تخلف کرده؛ چرا که باید در یک دوره زمانی گزارش نرخ سبد هزینه خانوار کارگری را بیان می‌کرد.

وی با بیان اینکه شورای عالی کار برای تنویر افکار عمومی باید گزارش دهد، تصریح کرد: این گزارش‌ها و اطلاعات در تصمیم‌گیری‌های آینده و به خصوص تصویب و تنظیم لایحه‌های بودجه و تدوین برنامه‌های توسعه مورد نیاز است.

عبدالله مختاری عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران اعلام کرده است که شورای عالی کار نرخ سبد هزینه خانوار را طی ۲۳سال گذشته اعلام نکرده است.

عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، با بیان اینکه شورای عالی کار جرات اعلام نرخ سبد هزینه خانوار کارگری را ندارد، یاد آور شد: در صورت اعلام نرخ سبد هزینه خانوار کارگری از سوی شورای عالی کار؛ نمایندگان کارفرمایی و دولت موظف خواهند شد که براساس نرخ اعلامی حقوق کارگران را افزایش دهند.

هرچند افزایش حقوق و دستمزدها به خودی خود موضوعی دلچسب و مطلوب برای کارگران است؛ اما به دلیل ارتباط تنگاتنگ آن با نرخ تورم این مسئله را نیز گوشزد می‌کند که سیاست‌های مربوط به مهار نرخ تورم موفق نبوده و برای شورای عالی کار راهی جز افزایش حقوق‌ها برای کمک موقتی و جبران هزینه‌های خانوار کارگری نمی‌ماند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet