شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/11/28 10:01:00
سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

فاز اول هدفمندی باید در حوزه تولید متمرکز می شد نه پرداخت یارانه نقدی

هادی مقدسی با بیان این که مرحله اول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تجربه بسیار خوبی برای دولت و مجلس داشته است، گفت: دولت و مجلس به راهکارهای خوبی در این زمینه دست پیدا کرده‌اند.
فاز اول هدفمندی باید در حوزه تولید متمرکز می شد نه پرداخت یارانه نقدی هادی مقدسی با بیان این که مرحله اول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تجربه بسیار خوبی برای دولت و مجلس داشته است، گفت: دولت و مجلس به راهکارهای خوبی در این زمینه دست پیدا کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/14731.jpg فاز,اول,هدفمندی,باید,در,حوزه,تولید,متمرکز,می,شد,نه,پرداخت,یارانه,نقدی Icana

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: اولین پیامد مثبت قانون این بود که  ضرورت اجرای طرح و الزام آن بیش از پیش برای مجلس و دولت مشخص شد. البته باید کاستی‌ها، اشتباهات و مشکلاتی که در اجرای این قانون وجود داشت بررسی و معلوم شود تا بتوان از این طرح اساسی و ضروری هرچه بهتر استفاده کرده و به اهداف والایی که در قالب این طرح ترسیم شده‌ است، رسید.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود:اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کمک کرد تا در تحریم‌ها با تنظیم مصرف در زندگی مردم در برابر استکبار جهانی به خوبی مقابله کنیم و کشور را از یک زندگی مصرفی نجات دهیم.

وی با تاکید بر این که در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها ایراداتی نیز وجود داشت، اظهار داشت: اگر درآمد حاصل از این قانون به جای سوق دادن به سمت پرداخت یارانه‌ نقدی به سمت تولید و سرمایه‌گذاری سوق می‌یافت به‌مراتب بهتر بود. این یک ایراد بزرگ بود که در مرحله اول اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه‌ها روی داد و باید هرچه سریع‌تر این ایراد برطرف شود.

مقدسی با بیان این که تاثیر پرداخت یارانه به مردم هنوز خیلی مشخص نیست، گفت: به همین دلیل اگر این نقدینگی به جای پرداخت به مردم به سمت مواردی مانند درمان رایگان، کاهش هزینه‌های مازاد و غیره برود به ‌مراتب برای مردم بهتر است. حتی غیر از این موارد می‌توان به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی هم توجه کرد.

این نماینده مجلس هشتم با بیان این که اروپا و آمریکا از چند ماه قبل از آغاز سال جدید میلادی درگیر مشکلات اقتصادی بوده‌اند، تصریح کرد: این مشکلات به‌خصوص در اتحادیه اروپا شکل سخت‌تری را به نمایش گذاشته است به‌ نحوی که بسیاری از کارشناسان بارها احتمال فروپاشی اتحادیه اروپا را پیش‌بینی کرده‌اند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در چنین شرایطی سران اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم‌های خیالی خود علیه جمهوری اسلامی ایران مسئله تحریم نفتی ایران را مطرح می‌کنند این در حالی است که تحریم نفت ایران تبعات سختی برای اقتصاد جهانی به ‌دنبال خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet