خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1390/11/26 19:22:10
سرویس سیاسی
سودانی درباره پرده‌برداری از نسل جدید سانتریفوژ تولید ایران، تأکید کرد:

دست آورد جدید هسته‌ای، مطالبه به حق مردم بود

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم، درباره پرده برداری از نسل جدید سانتریفوژ تولید ایران، گقت: دستاورد امروز خط بطلانی بر ادعای واهی غرب مبنی بر ناتوانی ایران در مسیر پیشرفت تکنولوژی بدون آمریکا و غرب بود.
دست آورد جدید هسته‌ای، مطالبه به حق مردم بود نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم، درباره پرده برداری از نسل جدید سانتریفوژ تولید ایران، گقت: دستاورد امروز خط بطلانی بر ادعای واهی غرب مبنی بر ناتوانی ایران در مسیر پیشرفت تکنولوژی بدون آمریکا و غرب بود. https://cdn.icana.ir/d/019/775.jpg دست,آورد,جدید,هسته‌ای،,مطالبه,به,حق,مردم,بود Icana

ناصر سودانی درگفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اورانیوم با غنای «20 درصد» که امروز وارد رآکتور تحقیقاتی تهران شد، گفت: دستاورد امروز نشان داد جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت هسته ای عقب نشینی نخواهد کرد و راه‌های تکنولوژی را بدون آمریکا و غرب طی می‌کند.

نماینده مردم اهواز درمجلس شورای اسلامی، افزود: رونمایی از دست آورد جدید هسته‌ای نشان داد که ایران با وجود تهدیدها، تحریم‌ها وفشارهای سیاسی، صنعتی، فناوری ومشکلاتی که با تصویب قطعنامه‌ها و انجام تحریم‌ها ایجاد شد،هرگز از آنچه که به آن اعتقاد دارد یعنی حق مسلم بهره‌مندی از دانش هسته‌ای عقب نشینی نمی کند.

وی، با بیان اینکه این مطالبه تنها برای استفاده‌های علمی و مسالمت آمیز در عرصه تولید برق، کشاورزی ، ژئو فیزیکی، داروسازی و پزشکی است، تصریح کرد: دنیا عدم انحراف ایران از پروتکل ان پی تی را بارها اعلام کرده است و پیشرفت های ایران نباید واکنشی منفی از سوی کشورها داشته باشد.

 سودانی با تاکید بر اینکه بیش از 25 بار آژانس بین المللی حقانیت ایران را در رفتارهای مسالمت آمیز اعلام و عدم انحراف ایران از پروتکل را مورد تاکید قرار داده است، گفت: شفاف سازی ایران به اضافه بازدیدهای مکرر ماموران آژانس و دوربین‌هایی که هر سه دقیقه یکبار تصاویری از همه فعالیت‌های سایت‌ها به مرکز آژانس منعکس می کند و در کنار آن تعهدات بین المللی که ایران برای عدم انحراف از برنامه هسته‌ای دارد، ثابت می کند ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان اینکه فرمایش مقام معظم  رهبری مبنی بر اینکه داشتن سلاح هسته‌ای در تحریم به سر می‌برد، مهمترین دلیل حقانیت برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران است، افزود: با وجود همه این ضمانت‌ها و مطالبه به حق مردم از دولت برای ادامه غنی سازی، باید این مهم و فرآیند رسیدن به بالاترین مرحله تحقیقاتی هسته‌ای را طی کنیم.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه این تقاضای مردم است تا در ردیف کشورهای برخوردار از این دانش و فناوری قرار گیریم، اظهار کرد: دولت موظف است که این راه را طی کند و ذره‌ای از این حق عقب نشینی نکند.

امروز و با حضور رئیس‌جمهور و فرزند شهید شهریاری، اورانیوم با غنای «20 درصد» وارد رآکتور تحقیقاتی تهران شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet