پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/11/28 11:34:23
سرویس سیاسی

پارلمان مصر درباره انتقال مبارک به زندان مرکزی تصمیم می‌گیرد

پارلمان مصر تصمیم‌گیری درباره انتقال رئیس‌جمهور سابق این کشور از بیمارستان «العالمی» به بیمارستان زندان مرکزی «طره» را به جلسه یکشنبه آینده موکول کرد.
پارلمان مصر درباره انتقال مبارک به زندان مرکزی تصمیم می‌گیرد پارلمان مصر تصمیم‌گیری درباره انتقال رئیس‌جمهور سابق این کشور از بیمارستان «العالمی» به بیمارستان زندان مرکزی «طره» را به جلسه یکشنبه آینده موکول کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16300.jpg پارلمان,مصر,درباره,انتقال,مبارک,به,زندان,مرکزی,تصمیم,می‌گیرد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از روزنامه الاهرام مصر، «اکرم الشاعر» رئیس کمیته سلامت پارلمان مصر از تماس‌های تهدید‌آمیز تلفنی به وی برای عدم انتقال «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور مخلوع مصر به بیمارستان زندان مرکزی خبر داد.
نماینده حزب «آزادی و عدالت» در پارلمان مصر افزود تصمیم‌گیری روز یکشنبه مجلس در این رابطه بر پایه گزارش تدوین شده از سوی کمیته سلامت پارلمان است.
وی تاکید کرد تدوین این گزارش هم‌اکنون به پایان رسیده است و کمیته در انتظار دریافت نظر وزارت کشور درباره برخی از نقاط ابهام‌انگیز این گزارش است.
قرار است در جلسه یکشنبه آینده پارلمان مصر، تصمیم‌گیری درباره انتقال مبارک به بیمارستان زندان مرکزی این کشور اتخاذ شود.
بسیاری از قدرت‌های سیاسی مصر و فعالان با انتقاد از درمان ترجیحی در نظر گرفته شده برای «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور سابق این کشور از زمان سقوط حکومت وی، از وزیرکشور و دادگستری مصر خواستند با مبارک همانند یک زندانی رفتار شود و وی از بیمارستان خصوصی به زندان مرکزی منتقل شود.
مبارک هم‌اکنون در بیمارستان بین‌المللی «العالم» قاهره، یکی از گران‌ترین بیمارستان‌های مصر تحت درمان قرار دارد.
رئیس‌جمهور سابق مصر هم‌اکنون جلسات دادگاه به اتهام فساد مالی و صدور دستور کشتار انقلابیون را سپری می‌کند.
مبارک متهم است در زمان انقلاب مردمی این کشور طی 18 روز فرمان کشتار معترضان را صادر کرد که منجر به کشتار بیش از هزاران نفر از غیرنظامیان شد./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet