هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نگرانی پارلمان اروپا از نتایج مناقشه‌برانگیز انتخابات روسیه

سرویس سیاسی
پارلمان اروپا سرکوب معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی روسیه را محکوم کرد و خواستار تجدید انتخابات در حوزه‌هایی که تقلب صورت گرفته شد.
جمعه 28 بهمن 1390 ساعت 11:56
نگرانی پارلمان اروپا از نتایج مناقشه‌برانگیز انتخابات روسیه پارلمان اروپا سرکوب معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی روسیه را محکوم کرد و خواستار تجدید انتخابات در حوزه‌هایی که تقلب صورت گرفته شد. https://cdn.icana.ir/d/019/274.jpg نگرانی,پارلمان,اروپا,از,نتایج,مناقشه‌برانگیز,انتخابات,روسیه Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، نمایندگان پارلمان اروپا با صدور بیانیه‌ای از مقام‌های روسیه خواستند تحقیقات جامع و شفاف درباره تمامی گزارش‌های رسیده مربوط به بروز تقلب در انتخابات پارلمانی این کشور را بررسی کنند.
در ادامه این بیانه گروه‌های سیاسی پارلمان اروپا برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی در حوزه‌هایی که بروز تقلب به اثبات رسیده است را خواستار شدند.
بیانیه پارلمان اروپا همچنین سرکوب معترضان طی برگزاری اعتراضات صلح‌آمیز در شهرهای مختلف روسیه در اعتراض به نتایج انتخاباتی این کشور از سوی پلیس را محکوم کرد.
در این بیانیه برگزاری تظاهارت اعتراضی از حقوق به حق مردم روسیه برای داشتن یک انتخابات آزاد و عادلانه خوانده شده است.
نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا در پارلمان این اتحادیه ابراز امیدواری کردند انتخابات ریاست جمهوری روسیه در شرایطی عادلانه و به دور از هرگونه تقلب برگزار شود.
انتخابات پارلمانی مجلس نمایندگان روسیه که در تاریخ چهارم دسامبر گذشته برگزار شد با پیروزی نه چندان چشمگیر حزب حاکم «روسیه متحد» همراه بود./

پایان پیام
 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000