خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/11/28 14:46:15
سرویس بین الملل
کرمی راد با اشاره به اجلاس سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان مطرح کرد:

نقش موثر ایران در حل مشکلات افغانستان و پاکستان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با بیان اینکه اسلام آباد و کابل باید تجربه تعامل ایران و عراق را الگوی مناسبی برای حل مشکلات خود قرار دهند، گفت:ایران برای افغانستان و پاکستان امنیت می آورد.
نقش موثر ایران در حل مشکلات افغانستان و پاکستان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با بیان اینکه اسلام آباد و کابل باید تجربه تعامل ایران و عراق را الگوی مناسبی برای حل مشکلات خود قرار دهند، گفت:ایران برای افغانستان و پاکستان امنیت می آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/10329.jpg نقش,موثر,ایران,در,حل,مشکلات,افغانستان,و,پاکستان Icana

محمد کرمی راد در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه  جمهوری اسلامی ایران  نقش مهمی در تغییر شرایط منطقه به نفع افغانستان و پاکستان دارد، افزود: این دو همسایه باید از تجربیات ایران درحل بخش بزرگی از مشکلات عراق استفاده کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجلاس سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان با تاکید بر ضرورت تداوم چنین نشست‌هایی، گفت: اسلام آباد و کابل باید تعامل بین ایران و عراق را الگوی مناسبی برای خود قرار دهند.

 کرمی راد با بیان اینکه تعامل همه جانبه و استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی قطعا در حل مشکلات  دو کشور دوست و همسایه  موثر خواهد بود ادامه داد: ایران می تواند با کمک به بهبود وضعیت فرهنگی، سیاسی، امنیتی  و توسعه در کشورهای هم جوار خود کمک قابل توجهی را  به همسایگانش کند.

نماینده مردم کرمانشاه ارتباط تنگاتنگ با کشورهای همجوار و همسایگان  ایران را یکی از مسائل مهم در بحث مناسبات و روابط بین الملل دانست وگفت: رایزنی  ایران با همسایگانش، اوضاع منطقه را به نفع کشورهای منطقه تغییرخواهد داد، کشورهایی که در همسایگی ایران به سر می برند هم به لحاظ مشترکات فراوان سیاسی،  اجتماعی،  اقتصادی و هم به دلیل نوع تعاملات و پیشینه دیرینه‌ای که با  ایران دارند، دارای اهمیت هستند.

 کرمی راد با بیان این موضوع که داشتن ارتباطات می تواند نیازهای سه کشور را برطرف کند، تاکید کرد: افغانستان و پاکستان خوب می دانند که منافع کشورشان باید وابسته به کشورهای همجوار و همسایه باشد، نه به قدرت‌های خارجی که دنبال منافع خود با اختلاف افکنی بین کشورها هستند.

 این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با اعلام اینکه سفر احمدی نژاد به  این دو کشور می تواند درارتباط با مسائل زیادی که افغانستان و پاکستان درگیر آن هستند کمک کننده باشد، گفت:  اسلام آباد و کابل برای برون رفت از وضعیت موجود با تعاملات هر چه بیشتر و بهتر با ایران می توانند نیازهای خود را از طریق جمهوری اسلامی ایران تامین کنند.

احمدی نژاد، زرداری و کرزای درخصوص همکاری‌های سه جانبه و همچنین مسائل منطقه‌ای شب گذشته در اسلام آباد پایتخت پاکستان بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهوری برای حضور در اجلاس سه جانبه افغانستان پاکستان و ایران در حال حاضر در اسلام آباد به سر می برد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet