هدر موبایل
1390/11/28 15:48:00
سرویس اقتصادی
سید فاضل موسوی:

ایجاد اشتغال پایدار، سبب حذف فقر در جامعه می‌شود

عضوکمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری و ایجاد واحدهای اشتغال‌زا می‌توان میزان تولید را در جامعه افزایش داد و اشتغال پایدار را ایجاد کرد.
ایجاد اشتغال پایدار، سبب حذف فقر در جامعه می‌شود عضوکمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس تصریح کرد: با سرمایه‌گذاری و ایجاد واحدهای اشتغال‌زا می‌توان میزان تولید را در جامعه افزایش داد و اشتغال پایدار را ایجاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7333.jpg ایجاد,اشتغال,پایدار،,سبب,حذف,فقر,در,جامعه,می‌شود Icana

سید فاضل موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، وابسته نبودن صنایع به بخش دولتی را از جمله مهم‌ترین عوامل رشد در جامعه دانست و اظهار داشت: وابسته نبودن صنایع به دولت از مهم‌ترین عواملی است که موجب رشد و توسعه کشور می‌شود. صنایع در صورتی می‌توانند رشد داشته باشند که به بودجه دولتی وابسته نباشند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی افزود: رشد و توسعه در جامعه زمانی حاصل می‌شود که بتوانیم تولید و صادرات مواد غیرنفتی را در جامعه عملی کنیم.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گفت: کشوری مانند مالزی که توسعه خود را بسیار دیرتر از ایران آغاز کرده بود در حال حاضر دو برابر فروش نفت ایران، صادرات دارد و ما باید از کشورهای این‌چنینی الگو‌برداری کنیم.

انتظار بیشتری برای تحقق شعار جهاد اقتصادی بود

موسوی در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال جهاد اقتصادی ادامه داد:‌ از ابتدای سال تا‌کنون انتظارهای بیشتری از مسئولان، به‌ویژه مسئولان قوه مجریه برای تحقق شعار جهاد اقتصادی وجود داشت، اما اقدام‌هایی که برای دستیابی به اهداف جهاد اقتصادی تا‌کنون انجام شده است نیز قابل تقدیر است.

این نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه بطور مثال بخش کشاورزی کشور  نیازمند کار جهادی است تأکید کرد: بخش کشاورزی ظرفیت‌ بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در این بخش موجب توسعه اقتصاد کشور می‌شود.

موسوی با بیان این‌که در سال‌های اخیر به‌علت کاهش دوره تناوب خشک‌سالی‌ها، زمین‌های کشاورزی برای ادامه فعالیت نیازمند سرمایه‌گذاری هستند و باید با برنامه‌ریزی مناسب بسترهای لازم برای جذب سرمایه مناسب در این بخش را فراهم کرد ادامه داد: بخش کشاورزی ظرفیت‌ بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در این بخش موجب توسعه اقتصاد می‌شود.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس اظهار داشت: اجرای هدفمندی یارانه‌ها، اجرای سیاست‌های سال نخست برنامه پنجم توسعه و تحریم‌های اقتصادی باعث شد که مسئولان اجرایی در سال‌جاری کار بسیار سختی را پیش رو داشته باشند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet