هدر موبایل
1390/11/29 09:33:07
سرویس سیاسی
نماینده پارلمان انگلیس:

گفت‌وگو تنها راه‌حل پایان دادن به موضوع هسته‌ای ایران

نماینده پارلمان انگلیس در پیش گرفتن سیاست گفت‌وگو و تلاش دیپلماتیک برای کاهش تنش میان ایران و انگلیس را خواستار شد.
گفت‌وگو تنها راه‌حل پایان دادن به موضوع هسته‌ای ایران نماینده پارلمان انگلیس در پیش گرفتن سیاست گفت‌وگو و تلاش دیپلماتیک برای کاهش تنش میان ایران و انگلیس را خواستار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/16363.jpg گفت‌وگو,تنها,راه‌حل,پایان,دادن,به,موضوع,هسته‌ای,ایران Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، «جان بارن» نماینده محافظه‌کار پارلمان انگلیس روز گذشته (جمعه) اعلام کرد استفاده از زور و اجبار علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران نتیجه عکس به همراه دارد و انگلیس باید به دنبال کاهش تنش میان دو کشور باشد.

وی از ارائه طرحی به مجلس نمایندگان این کشور خبر داد که بر اساس آن از دولت ائتلافی انگلیس خواسته شده است استفاده از قوه زور و اجبار علیه ایران از دستور کار دولت انگلیس خارج شود، تنش میان دو کشور کاهش یابد و تلاش‌های دیپلماتیک برای توسعه روابط میان دو کشور نیز افزایش یابد.

قرار است طرح ارائه شده از سوی بارن در جلسه دوشنبه آینده پارلمان انگلیس مورد بررسی قرار بگیرد.

نماینده پارلمان انگلیس در این باره گفت طرحی که قرار است در جلسه روز دوشنبه مورد بررسی قرار بگیرد حمایت تعداد زیادی از نمایندگان را به همراه دارد که تنها فرصت برای گفت‌وگو درباره سیاست بریتانیا در قبال ایران است.

وی در سال 2003 میلادی نیز در مخالفت با به راه انداختن جنگ نظامی علیه عراق از سمت خود به عنوان سخنگوی سلامت حزب محافظه‌کار استعفا داده بود.

وی همچنین سال گذشته میلادی به طرح مشارکت انگلیس در عملیات نظامی علیه لیبی نیز رای منفی داده بود.

این در حالی است که ایران بارها بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود تاکید کرده است و هیچ یک از تحریم‌های وضع شده از سوی کشورهای غربی و اروپایی بر اهداف ایران برای دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته ای موثر نبوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet