خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/11/29 10:17:00
سرویس سیاسی
حسینعلی شهریاری:

صدور احکام واقعی برای مفسدان اقتصادی ضروری است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدور احکام واقعی و اقدامات عملی درست در پرونده فساد اقتصادی اخیرخواست مردم است، گفت: امیدواریم در صدور رای متهمین، دستگاه قضا دچار مصلحت اندیشی نشود.
صدور احکام واقعی برای مفسدان اقتصادی ضروری است رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدور احکام واقعی و اقدامات عملی درست در پرونده فساد اقتصادی اخیرخواست مردم است، گفت: امیدواریم در صدور رای متهمین، دستگاه قضا دچار مصلحت اندیشی نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/1058.jpg صدور,احکام,واقعی,برای,مفسدان,اقتصادی,ضروری,است Icana

حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،  درباره برگزاری دادگاه علنی پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی گفت:  افکار عمومی جامعه منتظر اقدامات عملی واقعی در برخورد بامتهمین این فساد بزرگ اقتصادی است ؛ برگزاری محاکم، آگاه کردن مردم از احکام صادره برای متهمین و اجرای دقیق مجازات ها است که می تواند در جامعه اعتماد سازی کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در این جهت اقدامات عملی چه در حوزه رسیدگی‌های قضایی دقیق و چه در اجرای احکام صادره بدون در نظر گرفتن مصلحت اندیشی ها و فشارهای بیرونی ضرورت دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه با راهنمایی های مقام معظم رهبری و تاکید رییس قوه قضاییه و عزم این قوه برای مجازات عاملین این فساد بزرگ اقتصادی و مالی انتظار می رود این دادگاه به خوبی  برگزار شود، ادامه داد: برگزاری علنی دادگاه و اجرای احکام نه تنها  اعتماد عمومی را در جامعه افزایش خواهد داد بلکه می تواند تاثیر مثبتی بر نگاه مردم به دستگاه قضایی کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: برخورد قاطع و سریع با متهمین این پرونده و صدور حکم متناسب با جرم از سوی قوه قضاییه این قوه را در کشور ارتقاء خواهد بخشید و مردم به قوه قضاییه امیدوارتر خواهند شد.

شهریاری با بیان اینکه شفاف سازی قوه قضاییه در پرونده فساد اقتصادی و برخورد شایسته و جدی با مفسدان و رانت خوران اقتصادی به عنوان یک اهرم پیشگیرانه زمینه وقوع جرم و سوء استفاده های مالی را کم خواهد کرد ،گفت: اگر افراد بدانند که در صورت ارتکاب چنین جرم هایی اعدام خواهند شد و یا حبس های طولانی برایشان پیش بینی می شود قطعا  دیگر بی پروا به دنبال کسب ثروت از طرق نامشروع و غیر قانونی نخواهند بود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از متاثر نشدن روند رسیدگی به این پرونده بزرگ فساد اقتصادی از فشارهای بیرونی و تهدیدها، تصریح کرد: امیدواریم در این خصوص برخی مصلحت اندیشی ها مانع صدور رای واقعی برای متهمین نشود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet