پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/11/29 10:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی:

بیکاری و اشتغال،مهم‌ترین دغدغه مسئولان کشور بوده و هست

مصباحی مقدم مهمترین عامل در افزایش نرخ بیکاری را مدیریت نادرست قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت عنوان کرد و گفت:عدم اجرای تعهدات دولت در پرداخت ۳۰ درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی به بخش تولید علت رکود و تعطیلی این واحدهاست.
بیکاری و اشتغال،مهم‌ترین دغدغه مسئولان کشور بوده و هست مصباحی مقدم مهمترین عامل در افزایش نرخ بیکاری را مدیریت نادرست قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت عنوان کرد و گفت:عدم اجرای تعهدات دولت در پرداخت 30 درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی به بخش تولید علت رکود و تعطیلی این واحدهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/8437.jpg بیکاری,و,اشتغال،مهم‌ترین,دغدغه,مسئولان,کشور,بوده,و,هست Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛غلامرضا مصباحی مقدم با انتقاد از برخی وعده های دولت مبنی بر ایجاد اشتغال به ایلنا گفت:وضعیت فعلی و شواهد موجود بیانگر آن است که وعده های دولت درخصوص کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال چند میلیونی قابل تحقق نیست.
او مهمترین عامل در افزایش نرخ بیکاری را مدیریت نادرست قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت عنوان کرد و گفت:عدم اجرای تعهدات دولت درخصوص پرداخت 30 درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی به بخش تولید موجب رکود و تعطیلی واحدهای تولیدی بعد از اجرای این قانون شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تحریم‌های اعمال شده ازسوی آمریکا و غرب را از دیگر عوامل موثر در افزایش نرخ بیکاری ذکر کرد و خاطرنشان کرد:با توجه به مقابله ایران با تاثیرات ناشی از تحریم‌ها،نمی توان منکر برخی از اثرات منفی آن شد.
رییس کمیسیون طرح تحول اقتصادی،با تاکید بر لزوم حمایت دولت از بخش های غیردولتی یاد آور شد:دولت مکلف است که از بخش های غیردولتی حمایت کند و اقدام به توانمندسازی بخشهای غیردولتی کند.
او با بیان این که بیکاری و اشتغال،مهم‌ترین دغدغه مسئولان کشور در سی سال گذشته بوده و هست،یاد آور شد: دولت‌های بعد از انقلاب در قالب برنامه‌های دوم، سوم و چهارم توسعه اقتصادی کشور با اجرای طرح‌های اشتغالزایی سعی در رفع مشکل بیکاری داشته‌ اند اما از یک‌سو کاهش تقاضا برای نیروی کار در بخش اقتصاد و مازاد نیروی کار موجود در بازار، محدود ماندن نرخ رشد بخش‌های مختلف اقتصادی منجر به افزایش نرخ بیکاری شده است./

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet