هدر موبایل
1390/11/29 11:03:48
سرویس فرهنگی
سید علی حسینی:

افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی فایده ندارد

عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی تاکید کرد: تنها اضافه کردن تعداد آثار به ثبت رسیده کفایت نمی‌کند بلکه باید به فکر نگهداری آن نیز بود.
افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی فایده ندارد عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی تاکید کرد: تنها اضافه کردن تعداد آثار به ثبت رسیده کفایت نمی‌کند بلکه باید به فکر نگهداری آن نیز بود. https://cdn.icana.ir/d/019/4982.jpg افزایش,بی‌رویه,تعداد,آثار,تاریخی,در,ثبت,ملی,فایده,ندارد Icana

سید علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره عملکرد سازمان میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری گفت: مسلما رویکرد این سازمان در سال‌های اخیر سیاسی بوده است زیرا گردشگری در کشور ما دچار خلاءهای قانونی و اشکال در اجرا است و این امر ضرورت تدوین نظام جامع گردشگری در کشور را بیش از پیش نشان می‌دهد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران دارای استعدادهای بالفعل و بالقوه گردشگری و میراث فرهنگی است که فعال شدن آن در موضوع جهانگردی٬ گردشگری و جذب توریست می‌تواند به عنوان یک منبع در آمد مناسب برای کشور به شمار رود.

عضو فراکسیون روحانیون اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی در دوره‌های مختلف عملکرد خوب و بد داشته است که تکثر مدیریت و عوض شدن سریع مدیران یکی از نکات منفی این دوره بوده است؛ ضمن آنکه سیاسی شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این دوره نیز تاثیرات منفی داشته است.

حسینی به گسترش تعداد آثار باستانی و میراثی به ثبت رسیده در کشور اشاره و تصریح کرد: تنها اضافه کردن تعداد آثار به ثبت رسیده کفایت نمی‌کند بلکه باید به فکر نگهداری آن نیز بود زیرا ثبت ملی و جهانی آثار توقعات داخلی و بین‌المللی به وجود می‌آورد و باید برای حفظ آن تلاش شود.

عضو کمیسیون فرهنگی یادآور شد: باید به اندازه‌ای ثبت اثر داشته باشیم که توانایی حفظ آنها وجود داشته باشد؛ بنابراین آثار دارای اصالت که تاریخ و سندشان قدیمی‌تر است٬ در اولویت قرار دارد اما برای نگهداری دیگر آثار تلاش شود اما توقعی ایجاد نکنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet