هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سید علی حسینی:

افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی فایده ندارد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی تاکید کرد: تنها اضافه کردن تعداد آثار به ثبت رسیده کفایت نمی‌کند بلکه باید به فکر نگهداری آن نیز بود.
شنبه 29 بهمن 1390 ساعت 11:03
افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی فایده ندارد عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از افزایش بی‌رویه تعداد آثار تاریخی در ثبت ملی تاکید کرد: تنها اضافه کردن تعداد آثار به ثبت رسیده کفایت نمی‌کند بلکه باید به فکر نگهداری آن نیز بود. https://cdn.icana.ir/d/019/4982.jpg افزایش,بی‌رویه,تعداد,آثار,تاریخی,در,ثبت,ملی,فایده,ندارد Icana

سید علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره عملکرد سازمان میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری گفت: مسلما رویکرد این سازمان در سال‌های اخیر سیاسی بوده است زیرا گردشگری در کشور ما دچار خلاءهای قانونی و اشکال در اجرا است و این امر ضرورت تدوین نظام جامع گردشگری در کشور را بیش از پیش نشان می‌دهد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران دارای استعدادهای بالفعل و بالقوه گردشگری و میراث فرهنگی است که فعال شدن آن در موضوع جهانگردی٬ گردشگری و جذب توریست می‌تواند به عنوان یک منبع در آمد مناسب برای کشور به شمار رود.

عضو فراکسیون روحانیون اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی در دوره‌های مختلف عملکرد خوب و بد داشته است که تکثر مدیریت و عوض شدن سریع مدیران یکی از نکات منفی این دوره بوده است؛ ضمن آنکه سیاسی شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این دوره نیز تاثیرات منفی داشته است.

حسینی به گسترش تعداد آثار باستانی و میراثی به ثبت رسیده در کشور اشاره و تصریح کرد: تنها اضافه کردن تعداد آثار به ثبت رسیده کفایت نمی‌کند بلکه باید به فکر نگهداری آن نیز بود زیرا ثبت ملی و جهانی آثار توقعات داخلی و بین‌المللی به وجود می‌آورد و باید برای حفظ آن تلاش شود.

عضو کمیسیون فرهنگی یادآور شد: باید به اندازه‌ای ثبت اثر داشته باشیم که توانایی حفظ آنها وجود داشته باشد؛ بنابراین آثار دارای اصالت که تاریخ و سندشان قدیمی‌تر است٬ در اولویت قرار دارد اما برای نگهداری دیگر آثار تلاش شود اما توقعی ایجاد نکنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000