هدر موبایل
1390/11/29 11:31:49
سرویس اجتماعی
سلیمی:

تعویق در اعلام نتایج کنکور دکتری به دلیل نبود زیر ساخت‌هاست

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تاخیر در اعلام نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری سال۹۰، گفت: تاخیر در اعلام نتایج شاید به دلیل عدم وجود ساز و کار‌های لازم ومناسب برای افزایش ظرفیت در این مقطع بوده است.
تعویق در اعلام نتایج کنکور دکتری به دلیل نبود زیر ساخت‌هاست دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تاخیر در اعلام نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری سال90، گفت: تاخیر در اعلام نتایج شاید به دلیل عدم وجود ساز و کار‌های لازم ومناسب برای افزایش ظرفیت در این مقطع بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/1629.jpg تعویق,در,اعلام,نتایج,کنکور,دکتری,به,دلیل,نبود,زیر,ساخت‌هاست Icana

علی‌رضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تاخیر در اعلام نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری سال90، تصریح کرد: افزایش ظرفیت دوره دکتری تصمیم درست و عاقلانه‌ای است اما این تصمیم احتیاج به سازوکارهای مناسب دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی داد: تاخیر در اعلام نتایج شاید به دلیل عدم وجود سازوکار‌های لازم ومناسب برای افزایش ظرفیت در کنکور دکتری بوده است.

وی افزود: اگر زیر ساخت‌ها برای انجام این کار هر چه سریع‌تر فراهم شود در مقطع دکتری دچار افت کیفیت دانشجویان نخواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: البته نمایندگان مجلس، 100میلیارد تومان درسال آتی برای وزارت علوم در راستای ایجاد امکانات و تجهیزات برای افزایش دواطلبان مقطع دکتری در نظر گرفته‌اند تا دیگر شاهد وقوع مشکلاتی شبیه تاخیر در اعلام نتایج، نباشیم.

عضو فراکسیون بیداری اسلامی در مجلس بیان داشت: انجام این کار، هماهنگی وزارت علوم  و سازمان سنجش را می‌طلبد تا با وجود افزایش پذیرش، دانشجویان در این مقطع دچار افت کیفتی نشوند.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اگر زیر ساخت‌های آزمایشگاهی با هماهنگی فراهم ‌شود و با چالشی در این ارتباط روبه‌رو نخواهیم شد و نارضایتی و سردرگمی دواطلبان را نیز به دنبال نخواهد داشت.

با وجود اینکه رئیس سازمان سنجش اعلام کرده بود نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دکتری سال90 تا پایان هفته گذشته اعلام می‌شود اما هنوز نتایج نهایی به‌دلیل اعلام نشدن نتیجه مصاحبه چند دانشگاه، منتشر نشده است.

در حالی که اولین کنکور دکتری نیمه متمرکز سال 90 در روز 25 فروردین سال 90 برگزار شد و پس از اعلام نتایج نهایی در شهریورماه، بر اساس تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی مرحله تکمیل ظرفیت برای آن در نظر گرفته شد.

پس از آن در تاریخ 4 دی ماه 90 اسامی واجدین شرایط برای مصاحبه در مرحله تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش منتشر و شرایط مصاحبه این افراد اعلام شد.

بر اساس برنامه زمان‌بندی که از سوی دانشگاه‌ها اعلام شده بود، مصاحبه ها باید در روزهای ابتدایی بهمن به پایان می‌رسید و بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در زمان انتشار کارنامه این افراد مقرر شده بود که پس از انجام مصاحبه، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آیین‌نامه از سوی دانشگاه، نمرات از سوی دانشگاه‌ها به سازمان سنجش ارائه شود و پس از آن سازمان سنجش اسامی نفرات منتخب را اعلام کند.

همچنین سازمان سنجش قرار بود کارنامه تفصیلی آزمون دکتری سال 90 را در نیمه دوم بهمن ماه 90 بر روی سایت سازمان قرار دهد تا داوطلبان در صورت وجود سوال پس از دریافت کارنامه تفصیلی، منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی با سازمان مکاتبه کنند.

در واقع اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت کنکور دکتری 90 معطل اعلام نتایج مصاحبه از 3 تا 4 دانشگاه کشور مانده است و داوطلبان این آزمون که در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده بودند در بلاتکلیفی و سردرگمی به سر می‌برند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet