انتخابات ریاست جمهوری
1390/11/29 11:35:32
سرویس سیاسی
نمایند روسیه در اتحادیه اروپا:

قطعنامه پارلمان اروپا تاثیری بر انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ندارد

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا گفت نظرات و تصمیمات پارلمان اروپا هیچ تاثیری بر انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ندارد و بهتر است این پارلمان بر مسائل داخلی کشورهای عضو خود متمرکز شود.
قطعنامه پارلمان اروپا تاثیری بر انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ندارد نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا گفت نظرات و تصمیمات پارلمان اروپا هیچ تاثیری بر انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ندارد و بهتر است این پارلمان بر مسائل داخلی کشورهای عضو خود متمرکز شود. https://cdn.icana.ir/d/019/372.jpg قطعنامه,پارلمان,اروپا,تاثیری,بر,انتخابات,ریاست‌جمهوری,روسیه,ندارد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از وب سایت رادیو صدای روسیه، «ولادیمر چیچوف» نماینده روسیه در اتحادیه اروپا روز گذشته (جمعه) در واکنش به قطعنامه صادر شده از سوی پارلمان اروپا درباره روسیه تاکید کرد از پارلمان اروپا می‌خواهیم بر مسائل داخلی اتحادیه اروپا متمرکز شود.
پارلمان اروپا پنجشنبه گذشته با صدور قطعنامه‌ای ضمن ابراز نگرانی از آزادانه و عادلانه بودن نتایج انتخابات پارلمانی روسیه، از نحوه ثبت‌نام نامزدهای شرکت‌کننده در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انتقاد کرد.
پارلمان اروپا در جلسه پنجشنبه گذشته با صدور قطعنامه‌ای سرکوب معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی روسیه را محکوم کرد و خواستار تجدید انتخابات در حوزه‌هایی که تقلب صورت گرفته شد.
نمایندگان پارلمان اروپا در این بیانیه‌ از مقام‌های روسیه خواستند تحقیقات جامع و شفاف درباره تمامی گزارش‌های رسیده مربوط به بروز تقلب در انتخابات پارلمانی این کشور را بررسی کنند.
گروه‌های سیاسی پارلمان اروپا برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی در حوزه‌هایی که بروز تقلب به اثبات رسیده است را خواستار شدند.
بیانیه پارلمان اروپا همچنین سرکوب معترضان طی برگزاری اعتراضات صلح‌آمیز در شهرهای مختلف روسیه در اعتراض به نتایج انتخاباتی این کشور از سوی پلیس را محکوم کرد.
در این بیانیه برگزاری تظاهرات اعتراضی از حقوق به حق مردم روسیه برای داشتن یک انتخابات آزاد و عادلانه خوانده شده است.
نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا در پارلمان این اتحادیه ابراز امیدواری کردند انتخابات ریاست جمهوری روسیه در شرایطی عادلانه و به دور از هرگونه تقلب برگزار شود.
انتخابات پارلمانی مجلس نمایندگان روسیه که در تاریخ چهارم دسامبر گذشته برگزار شد با پیروزی نه چندان چشمگیر حزب حاکم «روسیه متحد» همراه بود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet