آغاز امامت اما زمان (عج)
1390/11/29 14:39:27
سرویس اجتماعی
محسنی ثانی با تاکید بر ایجاد شغل در سلامت روانی در جامعه:

دولت باید سیاست‌های کارآفرینی را بازبینی کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، وضعیت سلامت روانی در جامعه را مطلوب ارزیابی نکرد و گفت: ارزش‌های اخلاقی و مذهبی که در جامعه تعادل ایجاد می‌کنند، کمرنگ شده‌اند و به همین دلیل شاهد سوء رفتار و نابهنجاری‌های اخلاقی هستیم.
دولت باید سیاست‌های کارآفرینی را بازبینی کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، وضعیت سلامت روانی در جامعه را مطلوب ارزیابی نکرد و گفت: ارزش‌های اخلاقی و مذهبی که در جامعه تعادل ایجاد می‌کنند، کمرنگ شده‌اند و به همین دلیل شاهد سوء رفتار و نابهنجاری‌های اخلاقی هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/7333.jpg دولت,باید,سیاست‌های,کارآفرینی,را,بازبینی,کند Icana

محمدرضا محسنی ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خانه ملت، بالا بردن سطح رفاه اجتماعی را امری ضروری تلقی کرد و ادامه داد: باید این مساله را در قانون برنامه و بودجه به صورت جدی در نظر گرفت. تاکنون در این راستا تمهیداتی دیده شده که در صورت اجرای صحیح آن‌ها، شرایط نامطلوب جامعه بهتر خواهد شد. بیمه‌های اجتماعی فراگیر، بیمه بیکاری ایرانیان تصویب و ابلاغ شده‌ است و امیدوار هستیم به زودی شاهد تاثیر مثبت آن در زندگی افراد جامعه باشیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید سیاست‌های خود را در قبال کارآفرینی بازبینی کند و مجالی را فراهم بیاورد که افراد خلاق، بخشی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را از بین ببرند.

وی وضعیت سلامت روان جامعه را مطلوب ارزیابی نکرد و عوامل فرهنگی دیگری را هم در بالا رفتن آمار اختلالات روانی دخیل دانست.

به گفته این نماینده مجلس هشتم ارزش‌های اخلاقی و مذهبی که در جامعه تعادل ایجاد می‌کنند، کمرنگ شده‌اند و به همین دلیل شاهد سوء رفتار و نابهنجاری‌های اخلاقی هستیم.

وی ادامه داد: علاوه بر آن نباید از نقش تخریبی رسانه‌های خارجی غافل شویم. این رسانه‌ها سعی می‌کنند  به افکار عمومی جامعه جهت خاصی بدهند و از این طریق به منافع خودشان دست پیدا کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شوراسی اسلامی هم‌چنین درباره نقش موثر صدا و سیما در بروز و درمان اختلالات روانی افراد جامعه گفت: این رسانه برای ارتباط خوب و سالم با اقشار مختلف جامعه تلاش خود را کرده است. اما تلاش‌ها کافی نبوده‌اند و گاهی بدون در نظر گرفتن سلامت روان مردم برنامه‌سازی می‌کند. لازم است صدا و سیما با تحقیق و مطالعه علمی، خود را بیش از پیش با جامعه تطبیق بدهد./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet