خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/11/29 17:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

باید منابع درآمدی و هزینه‌ای فاز دوم هدفمندی در لایحه بودجه پیش‌بینی شود

رییس کمیسیون نظارت و پیگیری اصل ۴۴ تاکید کرد: فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها طبیعتا در سال آینده اجرا می‌شود.
باید منابع درآمدی و هزینه‌ای فاز دوم هدفمندی در لایحه بودجه پیش‌بینی شود رییس کمیسیون نظارت و پیگیری اصل 44 تاکید کرد: فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها طبیعتا در سال آینده اجرا می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13634.jpg باید,منابع,درآمدی,و,هزینه‌ای,فاز,دوم,هدفمندی,در,لایحه,بودجه,پیش‌بینی,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حمیدرضا فولادگربا بیان اینکه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید بر اساس قانون باشد،به ایسنا گفت:طبق قانون،اجرای فاز دوم نیز منوط به پیش‌بینی منابع درآمدی و هزینه‌ای در قانون بودجه است.

به گفته وی؛چون این امردرقانون بودجه امسال لحاظ نشده،اجرای آن تا پایان سال جاری مقدورنیست و باید اجرای آن به سال آینده موکول شود.

وی تاکید کرد:طبق قانون هدفمندسازی یارانه‌ها باید منابع درآمدی وهزینه‌ای اجرای فاز دوم،در لایحه بودجه پیش‌بینی شود.

فولادگر درباره لحاظ بودجه برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها درلایحه بودجه 91 گفت:به نظر می‌رسد این بودجه در دادن اعداد و ارقام هزینه‌ای و داخل بودجه شرکت‌های دولتی دیده شده که این مساله باید بررسی شود؛ اگر این‌چنین باشد طبق قانون هدفمندسازی باید ردیف‌های مشخصی برای منابع درآمدی و هزینه‌ای اجرای این قانون وجود داشته باشد.

رییس کمیسیون پیگیری و نظارت بر اجرای اصل 44، درباره احتمال افزایش مبلغ یارانه نقدی گفت: در صورت تصویب نهایی طرح یک فوریتی‌ای که در مجلس تصویب شد و یا در صورت گنجاندن این امر در بودجه سال آینده، افزایش قیمتی، بالاتر از آنچه اکنون پرداخت می‌شود در بخش‌های حمایتی مثل بیمه، درمان، مسکن و اشتغال پرداخت خواهد شد.

به گفته وی؛درصورت تصویب نهایی این طرح، در بخش تولیدی نیز باید سرفصل‌های مشخص مثل صنعت، معدن، کشاورزی و حمل و نقل تعیین شود که تمام این امور به بحث بودجه و اجرا در سال آتی موکول می‌شود.

فولادگر با اشاره به اینکه طرح تحول سیستم بانکی و نظام جامع مالیاتی باید در سال آتی مورد توجه قرار گیرند، به تصویب لایحه امور گمرکی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: اصلاح نظام بانکی، تقویت پایه پول ملی، نظام جامع مالیاتی و نظام توزیع از دیگر بخش‌هایی است که ذیل اجرای این طرح تحول اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet