حلول ماه ربیع الاول
1390/11/29 13:59:38
سرویس بین الملل
سنایی:

آموزش نظامی مخالفان بشار اسد، نمایشی دیگر ازنقض آشکار قوانین بین الملل

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاحات در سوریه باید از درون این کشور باشد، گفت: هرگونه اصلاحات وارداتی پیامدهای ناگوار و دراز مدتی برای سوریه و کشورهای منطقه خواهد داشت.
آموزش نظامی مخالفان بشار اسد، نمایشی دیگر ازنقض آشکار قوانین بین الملل عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاحات در سوریه باید از درون این کشور باشد، گفت: هرگونه اصلاحات وارداتی پیامدهای ناگوار و دراز مدتی برای سوریه و کشورهای منطقه خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/6090.jpg آموزش,نظامی,مخالفان,بشار,اسد،,نمایشی,دیگر,ازنقض,آشکار,قوانین,بین,الملل Icana

 مهدی سنایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه درحوادث سوریه عوامل خارجی بیش از زمینه های داخلی در تشدید اوضاع نقش دارند، گفت: عمق و گستردگی نارضایتی ها در سوریه به اندازه ای که نشان داده می شود نیست و قدرت های بیگانه هستند که با ابزارها و به شکل های مختلف در صدد تشدید شرایط در سوریه هستند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، افزود: آمریکا و هم پیمانان اروپایی آن در ایجاد یک ائتلاف بین المللی به آن شکلی که در مورد سوریه اتفاق افتاد ناکام ماندند و نتوانستند چین و روسیه را با خود همراه کنند، بدین جهت در تلاشند این ناکامی را به نوعی دیگر جبران کنند و آن هم ورود مستقیم به مسائل سوریه و ایجاد یک جبهه نیمه غربی و نیمه عربی علیه این کشور است تا با دخالت های نظامی و اطلاعاتی منطقه ای دولت بشار اسد را تضعیف نمایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این اقدامات روشن است که دو جبهه طرفدار مقاومت و حامی رژیم صهیونیستی مقابل هم قرار گرفته اند. گروهی از کشورهای عربی از جمله قطر و تا اندازه ای عربستان به شکل آشکاری دست به همکاری با سرویس های اطلاعاتی و نظامی بیگانه زده اند تا حکومت سوریه را ساقط کنند و امروز در مورد سوریه صف آرایی این دو جبهه یعنی جبهه مقاومت و طرفداران آن و همچنین جبهه مخالفین مقاومت به خوبی به نمایش درآمده است.

 

آموزش نظامی مخالفان بشار اسد، نمایشی دیگر ازنقض آشکار قوانین بین الملل 

وی به حضور نیروهای انگلیسی در سوریه و آموزش نظامی مخالفان بشار اسد اشاره کرد و گفت: اقداماتی که آمریکا و همکاران اروپایی اش انجام می دهند ناشی از عجز و ناکامی آنها در ساقط کردن رژیم سوریه است. بدین معنا که آنها برای تضعیف مقاومت و ساقط کردن حکومت سوریه حاضر شدند تمام قواعد بین المللی را زیر کار بگذارند و اقدامات یک جانبه انجام دهند.

سنایی این اقدام انگلیس را دخالت آشکار در امور داخلی کشور سوریه عنوان کرد و گفت: این اقدام از جهت قواعد بین المللی مضموم و محکوم است و سازمان ملل و شورای امنیت نباید اجازه دهند بیش از این مشروعیت آنها زیر سؤال رود و به ابزاری در دست قدرتهای بزرگ تبدیل شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم به دخالت های برخی از عوامل و متحدین رفیق حریری در تشدید ناآرامی های سوریه اشاره کرد و گفت: رفیق حریری متحد عربستان است و سیاست عربستان در مورد سوریه هم روشن می باشد؛ بخشی از ائتلاف نیمه عربی و نیمه غربی در داخل لبنان قرار داد و آنها تلاش می کنند لبنان را هم به سمت و سوی مقابله با سوریه سوق دهند هر چند وحدت و آشتی در لبنان و ثبات کنونی آن و نقش حزب الله در تأمین امنیت لبنان این اجازه را به دولت لبنان نخواهد داد که در مقابل سوریه قرار گیرد.

 

ایران از اصلاحات در سوریه حمایت می‌کند

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس شورای اسلامی تصمیم دولت سوریه بر انجام اصلاحات اساسی در این کشور را مثبت شمرده و با بی سابقه دانستن این اصلاحات عنوان کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران هم ضرورت انجام اصلاحات در سوریه است منتهی این اصلاحات همچنان که برنامه ریزی شده باید اصلاحات از درون باشد.

سنایی ادامه داد: هرگونه اصلاحات وارداتی پیامدهای ناگوار دراز مدتی برای سوریه و کشورهای منطقه خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه تا به حال حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت سوریه و ایجاد اصلاحات در این کشور عامل مهمی در حفظ ثبات در سوریه بوده است، گفت: طرف های مقابل در طول این مدت به خوبی قدرت منطقه ای ایران را درک کرده اند و می دانند بدون حضور جمهوری اسلامی ایران مسائل منطقه قابل حل و فصل نیست.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه با اشاره به شکل نگرفتن یک ائتلاف بین المللی علیه کشور سوریه تصریح کرد: بهترین راهکار این است که یک ائتلاف منطقه ای و بین المللی در مقابل اقداماتی که غرب به صورت یک جانبه علیه سوریه انجام می دهد با حضور کشور تأثیرگذار ایران، روسیه، چین و تا اندازه ای ترکیه که اخیراً مواضع خود را تعدیل کرده است، شکل بگیرد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چارچوب های امنیتی منطقه و ضرورت امنیت بومی و بی حد و حصر بودن دخالت های غرب ، اقتضای شکل گیری این ائتلاف بین المللی شرقی را دارد، افزود: اگر این ائتلاف بین المللی شرقی شکل بگیرد در ایجاد توازن قوا و تنظیم تحولات منطقه ای می تواند آثار مفیدی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet