هدر موبایل
1390/11/29 13:45:45
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه با تاکید بر تلاش‌ها برای ایجاد رابطه بین ایران و آمریکا:

سیاست‌های آمریکا در قبال ایران باید تغیبر کند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس، رویکرد عمانی‌ها برای ایجاد رابطه آشتی بین ایران و آمریکا را مثبت خواند و گفت: آنچه موجب توفیق نیافتن میانجیگری‌های عمان و دیگر کشورها در این زمینه شده، ریشه در سیاستی دارد که آمریکایی‌ها در مقابل ایران در پیش گرفته‌اند.
سیاست‌های آمریکا در قبال ایران باید تغیبر کند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس، رویکرد عمانی‌ها برای ایجاد رابطه آشتی بین ایران و آمریکا را مثبت خواند و گفت: آنچه موجب توفیق نیافتن میانجیگری‌های عمان و دیگر کشورها در این زمینه شده، ریشه در سیاستی دارد که آمریکایی‌ها در مقابل ایران در پیش گرفته‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/499.jpg سیاست‌های,,آمریکا,در,قبال,ایران,باید,تغیبر,کند Icana

 حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کشور عمان از دیرباز موضوع ایجاد آشتی بین ایران و آمریکا را مطرح و پیگیری کرده است، افزود: یکی از دلایل این است که مقامات این کشور هم ارتباط خوبی با ایران و هم آمریکا داشته‌اند، اما اینکه تا چه اندازه در دستیابی به هدف خود موفق بوده‌اند موضوعی است که باید آن را در سیاست‌های آمریکا در قبال ایران جستجو کرد.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس عمانی‌ها همواره بهترین ارتباط را با ایران داشته‌اند، ادامه داد: اگرچه در گذشته عمان و سایر کشورها تلاش‌هایی برای ایجاد رابطه بین ایران و آمریکا داشته‌اند اما تلاش‌های آنها بی‌نتیجه مانده، آنچه باعث شده این موضوع به صورت پایدار باقی بماند ریشه در سیاستی دارد که آمریکایی‌ها در مقابل ایران در پیش گرفته‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم، سیاست آمریکایی‌ها در قبال ایران را سیاست تضعیف جمهوری اسلامی ایران خواند و یادآور شد: مشکل اصلی آمریکا عدم پذیرش واقعیاتی است که در سال 1357 در ایران شکل گرفت، به عبارتی تلاش مقامات آمریکایی این است که ایران را که در سال 57 از درون قلمرو استراتژیک آمریکا خارج شد دوباره به درون قلمرو استراتژیک خود بازگردانده و یا سیاست تضعیف ایران را پیگیری کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم، افزود: چنین شیوه تفکری برای کشوری مثل ایران که راه توسعه را پیموده و بر اساس برنامه چشم انداز بیست ساله توسعه قرار است تا سال 1400 به قدرت اول منطقه تبدیل شود، قابل پذیرش نبوده به همین دلیل است که در عمل سیاست‌های منجی‌گرانه نتیجه‌بخش نیست.

فلاحت پیشه تنها راه حل را تغییر سیاست های آمریکا در قبال ایران خواند و گفت: مسائلی که بین ایران و آمریکا وجود دارد تنها از مسیر تغییر رفتار آمریکا قابل حل خواهد بود نه با میانجی‌گیری سیاسی بعضی از کشورها.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی رویکرد بعضی از کشورها همچون عمان را برای منطقه مثبت ارزیابی و تاکید کرد: اما این رویکردهای مثبت به دلیل موانعی که در سیاست‌های آمریکا در قبال ایران وجود دارد معمولا نتیجه بخش نیست.

منابع خبری کشور عمان از تلاش پادشاه این کشور ، سلطان قابوس ، برای دعوت از باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به این کشور جهت مذاکره برای پایان دادن اختلافات موجود بین ایران و آمریکا خبر داده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet