هدر موبایل
1390/11/29 13:24:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

طبق آموزه‌های اسلام باید بر روی اخلاق انتخاباتی کار کنیم

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس معتقد است که یکی از عوامل بداخلاقی‌های انتخاباتی، نبود تشکل‌ها و احزاب رسمی قانونی و دائمی در کشور است.
طبق آموزه‌های اسلام باید بر روی اخلاق انتخاباتی کار کنیم یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس معتقد است که یکی از عوامل بداخلاقی‌های انتخاباتی، نبود تشکل‌ها و احزاب رسمی قانونی و دائمی در کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/13965.jpg طبق,آموزه‌های,اسلام,باید,بر,روی,اخلاق,انتخاباتی,کار,کنیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی به ایسنا گفت:وقتی به طور جدی و مداوم پیگیر وجود تشکل‌های قوی که در طول سال‌ عضوگیری کرده، برنامه‌ریزی دارند و به آگاه‌سازی می‌پردازند، نیستیم در زمان برگزاری انتخابات شاهد بگومگوها خواهیم بود.

وی با تاکید برلزوم رفع این نقیصه گفت:عامل دیگر بداخلاقی‌ها،رعایت نکردن رقابت و رفاقت در انتخابات است که خود منجر به جبهه‌گیری و حسادت می‌شود.

به گفته وی؛برخی هواداران کاندیداها به اصطلاح کاسه‌های داغ‌تر از آش هستند،بدین معنی که به هر اقدامی برای انتخاب گزینه مورد نظر خود دست می‌زنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،با تاکید برضرورت برخورد جدی و صحیح با متخلفان،گفت:اگر با متخلفان و مسببان بداخلاقی‌های انتخاباتی برخورد جدی شود،الزام افراد به رعایت اخلاق در انتخابات، ضابطه‌مند می‌شود.

اکرمی یادآور شد؛ما در کشوری زندگی می‌کنیم که نام نظام آن جمهوری اسلامی است،لذا طبق آموزه‌های اسلام و همزمان با قواعد و ضوابط انتخابات باید بر روی موضوع اخلاق انتخاباتی نیز کار کنیم.

وی افزود:تریبون‌های نمازجمعه،مساجد،رسانه‌ها، صداوسیما و ... همه باید افراد را به رعایت اخلاق انتخاباتی دعوت کنند.

وی معتقد است که اگرمسائل تبلیغات انتخاباتی درکنار مسائل سیاسی و اجتماعی دنبال شود و درعین حال وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات و شورای نگهبان به عنوان ناظر، برای مردم ضوابط را بیشتر و بهتر مشخص کنند و دستگاه‌های مسئول با متخلفین به جد برخورد کنند، شاهد کاهش بداخلاقی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها خواهیم بود./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet