هدر موبایل
1390/11/29 14:16:12
سرویس سیاسی
عباسپور تهرانی فرد با انتقاد از تفکر مردود تشکیل مجلس دولتی مطرح کرد؛

مجلس محل شنیدن صدای ملت است نه دولت

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم،با بیان اینکه شکل‌گیری مجلس دولتی یک ایده مردود است که توسط برخی‌ها دنبال می‌شود، گفت: منافع ملی اجازه نمی‌دهد تنها صدای دولت در مجلس پیچیده شود.
مجلس محل شنیدن صدای ملت است نه دولت رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم،با بیان اینکه شکل‌گیری مجلس دولتی یک ایده مردود است که توسط برخی‌ها دنبال می‌شود، گفت: منافع ملی اجازه نمی‌دهد تنها صدای دولت در مجلس پیچیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14492.jpg مجلس,محل,شنیدن,صدای,ملت,است,نه,دولت Icana

علی عباسپور تهرانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارنظر برخی دولتی‌ها درباره ضرورت رویکرد دولتی مجلس نهم ، گفت: شکل گیری مجالس مقتدر حامی ملت ادامه دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی درباره بخشی از اظهارات اخیر الهام که در آن پی‌گیری سوال از رئیس جمهوری و وزرا را به معنی بحران‌زایی برای کشور دانسته‌است، گفت: اگر قرار بود سوال از رئیس جمهوری یا استیضاح وزرا مشکلی را در روند اداره کشور ایجاد کند، اصلا چنین موضوعی در قانون اساسی نمی‌آمد.

انعکاس نظرات دولت، کار وکیل الدوله‌ها است

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان این که سوال و استیضاح از رئیس جمهوری و وزرا در قانون پیش بینی شده است تا در مواقع لزوم استفاده شود، گفت: تنها وکیل‌الدوله‌های مجلس هستند که نهایتا خود را موظف به انعکاس نظرات دولت و نه ملت در مجلس می دانند.

وی، با بیان این که منافع ملی اجازه نمی‌دهد که جریانی بخواهد تنها صدای دولت و نه صدای ملت در مجلس پیچیده شود، گفت: درحالی که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید بر بیداری اسلامی داشتند، اما رییس جمهوری ظاهرا بیداری انسانی را بر بیداری اسلامی ترجیح می‌دهد و دولت سیاست خارجی را نیز به میل خود می‌گرداند،آیا دراین شرایط منتقدی که مقابل رویه دولت بایستد لازم نیست؟

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم، ادامه داد: اگر قرار باشد نوار متفاوتی از سیاست خارجی به دور کشور پیچیده شود آیا مجلس نباید مقابل این رویه خلاف بایستد و آیا حضور منتقدین دولت در مجلس در چنین مواقعی لازم نیست.

عباسپور در رابطه با تخلف دولت در اجرای مصوبات اقتصادی مجلس، گفت: در یک ماه اخیر ارزش پول ملی کشوربه نصف رسیده که نتیجه تصمیمات غیرمنطقی دولت است، متاسفانه مصوبه مهم هدفمندی یارانه‌ها نیز نتوانست از سوی دولت  درست اجرا شود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: دراین شرایط، هماهنگی صرف دولت و مجلس، مجلس را تبدیل به خانه وکیل‌الدوله‌هایی می‌کند که در نهایت به ضرر منافع ملی تمام می شود.

دولت خود را در جایگاه ممیزی قرار می‌دهد

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، تاکید کرد: متاسفانه شاهد هستیم که دولت خود را در جایگاه ممیزی قرار می‌دهد، قانون خوب را ابلاغ نمی‌کند و قانون خوب را بد اجرا می‌کند، اگر نمایندگانی که برخواسته از بطن ملت هستند این وضعیت را ببینند و ساکت باشند پس چه کسی باید از چارچوب قانون اساسی دفاع کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم،با بیان اینکه تاکید بر شکل گیری مجلس دولتی یک ایده مردود است که توسط برخی‌ها دنبال می‌شود، تاکید کرد: مجلس باید حامی ملت باشد نه تابع دولت، آنجایی که دولت خلاف قانون اساسی و سیاست‌های کلان نظام عمل می‌کند مجلس باید مقتدرانه با دولت برخورد کند و این مسیر ادامه دارد.

غلامحسین الهام، مشاور حقوقی رئیس جمهور به تازگی در جدیدترین اظهارات خود درباره انتخابات مجلس نهم گفته است: «کسانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند اگر برآمده از جریان رقیب احمدی‌نژاد باشند و اراده آنها این باشد که دولت را در یک سال آینده به سئوال، استیضاح و این مسائل گرفتار کنند، کشور را دچار بحران خواهند کرد».

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet