هدر موبایل
1390/11/29 15:32:07
سرویس سیاسی
رضا حسینی:سوال از رئیس جمهور، سند افتخار نظام تابع دموکراسی

مجلس شعبه دوم دولت نیست

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور را پوششی برای ضعف‌های دولت خواند و گفت: چنین طرز تفکری بیانگر آن است که عده‌ای در تلاشند تا فضای نقد را در جامعه بسته و به عبارتی مجلس را شعبه دوم دولت یا قوه مجریه کنند.
مجلس شعبه دوم دولت نیست عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور را پوششی برای ضعف‌های دولت خواند و گفت: چنین طرز تفکری بیانگر آن است که عده‌ای در تلاشند تا فضای نقد را در جامعه بسته و به عبارتی مجلس را شعبه دوم دولت یا قوه مجریه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/905.jpg مجلس,شعبه,دوم,دولت,نیست Icana

مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اظهارات اخیر غلامحسین الهام مشاور حقوقی رئیس جمهور منعکس‌کننده خواسته‌های دولت است، افزود: چنین طرز برخوردی نشان‌دهنده آن است که عده‌ای در دولت به دنبال آن هستند تا هر حرکتی در کشور به دور از نقد صورت گرفته و جامعه؛ جامعه‌ای خشک و دستورات از بالا به پایین باشد، ضمن اینکه فرد رئیس جمهور هم مطابق نظر و سلیقه خود عمل کرده و کسی حق سوال از وی را نداشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس هشتم، با ابراز نگرانی از وجود چنین تفکراتی در کشور، ادامه داد: چنین طرز تفکری بیانگر این است که مجلس در رأس امور نبوده و باید به نوعی سرباز و نیروی رئیس جمهوری باشد، موضوعی که با منافع نظام، قانون اساسی و فرمایشات امام (ره) و رهبر معظم انقلاب منافات دارد.

سخنگوی طراحان سوال از رئیس‌جمهوری ادامه داد: طرح این موضوعات به معنی آن است که نزدیکان دولت هیچ توجهی به مسائل اصلی و اصولی نظام نداشته و حتی حاضر نیستند به فرمایشات امام (ره) و مقام معظم رهبری توجهی داشته باشند.

 

دولت درصدد است تا به صورت خزنده نیروهای خود را وارد مجلس کند

این نماینده مردم در مجلس هشتم طرح چنین اظهاراتی در آستانه انتخابات مجلس نهم را با هدف پیشی‌گرفتن از رقبا خواند و گفت: با توجه به اینکه دولت در صدد است با لیست‌های مختلف و به شکل‌های گوناگون نیروهای خود را به صورت خزنده وارد مجلس کند، آقای الهام هم که کمک موثری برای دولت در این زمینه‌ها است با طرح چنین موضوعاتی درصدد کمک‌رساندن به دولت است.

وی اقدام مجلس در طرح سوال از رئیس جمهور را اقدامی درست و به‌جا برشمرد و تاکید کرد: طراحان سوال از رئیس جمهور برخلاف نظر آقای الهام که طرح این موضوع را بحران‌زایی برای کشور می‌داند، آن را بزرگترین سند افتخار برای نظامی می دانند که ادعای دموکراسی و اسلامی بودن دارد.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس هشتم، اقدامات دولت را بحران‌زا خواند و گفت: کسانی که طرح سوال از رئیس جمهور را بحران آفرین می‌خوانند بهتر است بدانند بحران در پی اقتصاد نابسامان کشور و شوک اقتصادی که در نتیجه عملکرد غیر کارشناسی و اظهارات ضد و نقیض بانک مرکزی و وزرات اقتصاد و دارایی به جامعه تحمیل شد بوجود آمد، بحران به دنبال اقدام شتابزده دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شکل گرفت نه با طرح سوال از رئیس جمهور، اگر نزدیکان دولت بحرانی به وجود نیاورند، هیچ موضوع حادی در کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه طرح چنین موضوعاتی با هدف پوشش دادن به نقاط ضعف دولت است، گفت: توصیه ما به این افراد آن است که به جای فرافکنی و تزلزل در افکار عمومی و ایجاد چندگانگی در فرصتی که تا 16 اسفند در اختیار دارند، در پی پاسخ‌های قانع‌کننده برای مردم باشند نه اینکه وقت خود را برای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای هدر دهند، اگر پاسخ قانع‌کننده برای مردم دارند ارائه کرده و اگر ندارند مردم را در جریان قرار دهند نه اینکه درصدد تخریب برآمده و یا مسائل کشور را حاد نشان دهید.

سخنگوی طراحان سوال از رئیس جمهور در مجلس هشتم، تاکید کرد: مردم با حضور پرشور در 22 بهمن ثابت کردند هیچ مشکل حادی در کشور وجود ندارد.

حسینی، مجلس تابع دولت را مجلسی منفعل خواند و گفت: چنین مجلسی که مدنظر آقایان است در واقع شعبه دوم دولت یا قوه مجریه است و این دقیقاً به معنای زیرسوال بردن جمله تاریخی امام (ره) مبنی بر در راس بودن مجلس است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، با خطرناک خواندن چنین اظهاراتی گفت: مسئولان ارشد نظام، باید روی این موضوعات تعمق بیشتری کرده زیرا این حرف‌ها یک‌شبه به وجود نیامنده بلکه یک عده درصدند تا اصول و ارزش‌های نظام را کمرنگ جلوه داده تا به اهداف خود برسند.

غلامحسین الهام، مشاور حقوقی رئیس جمهور به تازگی در جدیدترین اظهارات خود درباره انتخابات مجلس نهم گفته است: «کسانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند اگر برآمده از جریان رقیب احمدی‌نژاد باشند و اراده آنها این باشد که دولت را در یک سال آینده به سئوال، استیضاح و این مسائل گرفتار کنند، کشور را دچار بحران خواهند کرد»./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet