هدر موبایل
1390/11/29 14:27:06
سرویس اقتصادی
صادق در واکنش به گرانی‌های اخیر:

غضنفری باید پیش از هشدار به گران فروشان به مسئولان اقتصادی تذکر می‌داد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بهتر بود وزیر صنعت و تجارت پیش از هشدار به گران فروشان به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی برای وضعیت نابه‌سامان ارزی کشور تذکر می‌داد.
غضنفری باید پیش از هشدار به گران فروشان به مسئولان اقتصادی تذکر می‌داد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بهتر بود وزیر صنعت و تجارت پیش از هشدار به گران فروشان به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی برای وضعیت نابه‌سامان ارزی کشور تذکر می‌داد. https://cdn.icana.ir/d/019/2648.jpg غضنفری,باید,پیش,از,هشدار,به,گران,فروشان,به,مسئولان,اقتصادی,تذکر,می‌داد Icana

سیدمهدی صادق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره هشدار اخیر مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت به گران فروشان، تصریح کرد: بهتر بود آقای وزیر پیش از هشدار به فروشندگان دو ماه پیش به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی برای وضعیت نابه‌سامان بازار ارزی کشور تذکر می‌داد.

نماینده مردم بندر کیاشهر و آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی افزود: نوسان‌های نرخ ارز اثری موقت بر اقتصاد کشور ندارد و یک نظام اقتصادی را دچار خدشه می‌کند.

 

برخی فروشندگان افزایش قیمت ندهند، ضرر می‌کنند

وی با بیان این که در شرایط کنونی برخی تولیدکنندگان داخلی چاره‌ای جز افزایش قیمت‌ها ندارند، ادامه داد: برای مثال قیمت قطعات خودرو وابسته به نرخ ارز است و وقتی بازار ارز شرایط نوسانی را تجربه می‌کند فروش کالاهای وابسته به ارز با مشکل جدی مواجه می‌شود.

 

افزایش قیمت‌ها؛ پس لرزه نوسان نرخ ارز

صادق یادآور شد که به هیچ وجه موافق افزایش قیمت‌ها نیست ولی افزایش به یک‌باره نرخ ارز، زلزله اقتصادی در بازارهای اقتصادی کشور ایجاد و افزایش قیمت‌های کنونی نیز پس لرزه‌های افزایش نرخ ارز است.

وی تأکید کرد: این که به دلیل توزیع نرخ مرجع نباید افزایش قیمتی صورت بگیرد، حرف اشتباهی است چرا که نوسان نرخ ارز تعادل در مبادلات تجاری را بر هم می‌زند و  تعادل بازار را از بین می‌برد.

 

سکوت آماری مشکل آفرین است

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  با بیان این که سکوت آماری دولت مشکل آفرین است، گفت: مسئولان دولتی در شرایط کنونی آمار دقیقی از افزایش قیمت‌ها منتشر نمی‌‍‌کنند و سخن درباره افزایش قیمت‌ها در روزهای گذشته نسبی و معطوف به مشکلاتی است که مردم با آن در تماس هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet