هدر موبایل
1390/11/29 14:28:04
سرویس اقتصادی
مهدی صادق: افزایش 10 درصدی لوازم خانگی حکایت از افسار گسیختگی اقتصاد کشوردارد

برق گرانی در موتور لوازم خانگی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ۱۰ درصدی لوازم خانگی حکایت از افسار گسیختگی اقتصاد کشوردارد که به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و نمی توان برای اعمال آن دلیل منطقی پیدا کرد.
برق گرانی در موتور لوازم خانگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 10 درصدی لوازم خانگی حکایت از افسار گسیختگی اقتصاد کشوردارد که به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و نمی توان برای اعمال آن دلیل منطقی پیدا کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16385.jpg برق,گرانی,در,موتور,لوازم,خانگی Icana

سید مهدی صادق درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزارخانه ملت، با اشاره به افزایش 10 درصدی لوازم خانگی درماههای پایانی سال افزود: افزایش قیمت‌ها درماههای پایانی سال غیرمعمول است ولی متاسفانه بر خلاف عرف، سالهای اخیر شاهد رفتارهای غیر منطقی واصولی از سوی دولت هستیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه وبندرکیاشهردرمجلس شورای اسلامی اظهار د اشت: اخیرا" شاهد افزایش قیمت خودرو و لوازم خانگی درماههای پایانی سال هستیم که به منزله تزلزل دراقتصاد کشوراست و تا کنون این وقایع در بهمن واسفند ماه اتفاق نمی افتاده وعملکرد ضعیف دولت و سوء مدیریت باعث وقوع این موارد است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآورشد: ما مخالف سود بردن تولید کننده از محصولات تولیدی خود نیستیم ولی این افزایش قیمت‌ها نباید غیراصولی و بدون  نظارت و بی دلیل صورت گیرد.

صادق درادامه گفت: از آنجایی که بنده مدیرصنعتی هستم، به خوبی می دانم که واحدهای صنعتی برای اینکه در پایان سال مالی خود با مشکل مواجه نشوند برای بهمن و اسفند و فروردین سال آینده مواد اولیه خود را تهیه می کنند تا نوسانات نرخ ارز بر روی مواد اولیه بی تاثیر باشد و با مشکل مواجه نشوند لذا این توجیهات از سوی تولید کنندگان قابل قبول نیست.

وی همچنین با اشاره به اینکه ماههای اخیرحقوق و دستمزد کارگران افزایشی نداشته که بر قیمت‌ها‌ی تمام شده لوازم خانگی اثرداشته باشد، تاکید کرد: هیچ اتفاق و تحول خاصی صورت نگرفته که تولید کنندگان لوازم خانگی بتوانند قیمت محصولات خود را افزایش دهند ضمن اینکه افزایش نرخ سود بانکی مربوط به آینده است و درخواست وام و تسهیلات بانکی به آینده اختصاص دارد.

وی افزود: بنابراین افزایش قیمت لوازم خانگی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و نمی توان برای اعمال آن دلیل منطقی پیدا کرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهردر مجلس هشتم تاکید کرد: وزارت صنایع و معادن و تجارت باید وارد عمل شود و جلوی افزایش قیمت ها را بگیرد چرا که این افزایش قیمت های اتفاق افتاده یکی ا ز عجایب اقتصاد کشوراست که تاکنون سابقه نداشته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآورشد: طی ماههای اخیر، وقایع نادری از جمله 2 برابر شدن نرخ ارز و افزایش قیمت طلا را در اقتصاد کشورشاهد بوده ایم که حکایت از افسار گسیختگی اقتصاد و بازار کشوردارد.

صادق در ادامه تاکید کرد: وزیر صنایع و معادن و تجارت باید پاسخگوی دلایل وضعیت نامناسب بازارباشد وبیان کند که چرا توان کنترل بازار را ندارد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهردرمجلس هشتم اظهارداشت: هر روز شاهد افزایش قیمت کالاها و محصولات داخلی و خارجی هستیم و وزیر صنایع و معادن هیچ اقدامی برای کنترل بازارانجام نمی دهد لذا باید در برابر اقدامات خود در برابر مجلس و مردم پاسخگو باشد دیگرشاهد تزلزل در بازارنباشیم./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet