هدر موبایل
1390/11/29 14:22:05
سرویس اقتصادی
محمدرضا صابری:

تحریم نفتی ایران ماشین اقتصاد جهانی را به‌روی دست‌انداز می‌برد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اوضاع آشفته اقتصادی در اتحادیه اروپا و آمریکا هر روز چهره جدیدی از خود نشان می‌دهد، گفت: این اوضاع آشفته موجب شده است تا اعضای اتحادیه اروپا این روزها مدام به فکر راه چاره‌ای برای فرار از بحران اقتصادی باشند.
تحریم نفتی ایران ماشین اقتصاد جهانی را به‌روی دست‌انداز می‌برد عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اوضاع آشفته اقتصادی در اتحادیه اروپا و آمریکا هر روز چهره جدیدی از خود نشان می‌دهد، گفت: این اوضاع آشفته موجب شده است تا اعضای اتحادیه اروپا این روزها مدام به فکر راه چاره‌ای برای فرار از بحران اقتصادی باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/5952.jpg تحریم,نفتی,ایران,ماشین,اقتصاد,جهانی,را,به‌روی,دست‌انداز,می‌برد Icana

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در شرایطی که اروپا در بحران اقتصادی به سر می‌برد سران اتحادیه اروپا اقدام به تحریم نفت ایران کرده‌اند اما تحریم نفت ایران تبعات سختی برای اقتصاد جهانی به‌دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با بیان این که اروپا و آمریکا قصد دارند با تحریم نفت، ایران را تحت فشار قرار دهند، اظهار داشت: از همان ابتدای مطرح شدن مساله نفت ایران بهای جهانی نفت نیز رو به افزایش گذاشته است و اگر روزی این موضوع به شکل قطعی اجرا شود، شوک عظیمی به اقتصاد جهان وارد می‌شود.

وی افزود: به طور قطع در شرایط فعلی اقتصاد جهانی کشورهای اروپایی توان تحمل قطع واردات نفت از ایران را نخواهند داشت.

صابری با بیان این که کشورهای اروپایی نمی‌توانند جایگزینی به‌عنوان تامین‌کننده انرژی جهانی بیابند، تصریح کرد:  درصورتی که کشورهای اروپایی تحریم نفتی ایران را اجرا کنند، به‌طور حتم با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کشورهای اروپایی تحریم نفتی ایران را 6ماه عقب انداخته‌اند که این موضوع نیز بیشتر به‌دلیل منافع خودشان است و به همین دلیل تحریم نفتی ایران نیز نتیجه‌ای نخواهد داشت.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet