هدر موبایل
1390/11/29 14:47:55
سرویس اقتصادی

بنزین اسفند از فردا شب سوختگیری می‌شود

از آخرین تغییر در حجم و قیمت سهمیه بنزین ۱۴ ماه می‌گذرد. بر این اساس سهمیه آخرین ماه سال ۱۳۹۰ نیز مانند ماه‌های پیش در آخرین ساعات روز ۳۰ بهمن‌ماه در کارت‌های سوخت خواهد بود.
بنزین اسفند از فردا شب سوختگیری می‌شود از آخرین تغییر در حجم و قیمت سهمیه بنزین 14 ماه می‌گذرد. بر این اساس سهمیه آخرین ماه سال 1390 نیز مانند ماه‌های پیش در آخرین ساعات روز 30 بهمن‌ماه در کارت‌های سوخت خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/5791.jpg بنزین,اسفند,از,فردا,شب,سوختگیری,می‌شود Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، سهمیه بنزین خودروهای سواری و موتورسیکلت‌ها به ترتیب همان 60 و 25 لیتر خواهد بود و همچنین بنزین معمولی و سوپر نیمه یارانه‌ای به ترتیب با قیمت 400 و 500 تومان عرضه خواهد شد.

درحال حاضر 120 میلیون لیتر بنزین 100 تومانی ذخیره شده در کارت‌های سوخت خودروهای سورای و موتور سیکلت‌ها وجود دارد که با اتمام این سهمیه، دارندگان این کارت‌ها می‌توانند از مجموع سهمیه بنزین 400 تومانی خود که از دوره‌های پیش در کارت آنها ذخیره شده است، استفاده کنند.

 

اسفندماه بنزین آزاد عرضه می‌شود؟

همچنین بعد از پایان سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای، سهمیه بنزین آزاد معمولی با نرخ 700 تومانی و بنزین سوپر با نرخ 800 تومان بدون هیچ‌گونه محدودیتی قابل استفاده خواهد بود.

البته درحالیکه مصرف بنزین آزاد با کاهش مصرف بنزین 100 تومانی بسیار افزایش یافته رییس هیات مدیره انجمن جایگاه‌داران اعلام کرده است در صورت ادامه بی‌توجهی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به خواسته‌های جایگاه‌دارن مبنی بر پرداخت کارمزد این نوع بنزین، فروش بنزین آزاد در جایگاه‌های عرضه سوخت از اسفند ماه متوقف می‌شود.

 

بنزین 400 تومانی مانع تک نرخی شدن بنزین

با وجود اینکه یکی از گزینه‌های اجرای فاز دوم قانون هدفمند شدن یارانه‌ها عرضه تک نرخی بنزین اعلام شده است، اما هنوز سهمیه بنزین 100 تومانی در کارت‌های سوخت تمام نشده است و حجم این نوع سوخت برای خودروهای شخصی سواری 100 میلیون لیتر و برای موتورسیکلت‌ها 20 میلیون لیتر است.

بر اساس آمار، هم‌اکنون سهمیه‌ی بنزین 100 تومانی 98 درصد از خودروهای به اتمام رسیده است.

البته به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ذخیره بنزین 100 تومانی مشکل عرضه بنزین تک‌نرخی نیست بلکه بنزین 400 تومانی است که حجم آن در حال حاضر بسیار زیاد است.

 

ستاد هدفمندی برای نوروز بنزین عیدی می‌دهد؟

قائم‌مقام ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت کشور درمورد سهمیه بنزین نوروزی اعلام کرد که تصمیم‌گیری در مورد پرداخت این سهمیه برعهده ستاد هدفمندسازی یارانه‌هاست. البته وی تاکید کرده است که سهمیه بنزین نوروزی موضوعی نیست که به صورت قطعی وجود داشته باشد.

نوروز امسال نیز ستاد هدفمندی یارانه‌ها 60 لیتر سهمیه بنزین نوروزی را با قیمت هر لیتر 400 تومان به عنوان عیدی اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، با وجود اینکه از زمان اجرای سهمیه‌بندی بنزین هر ساله سهمیه بنزین نوروزی به خودروها اختصاص می‌یافت، احتمال پرداخت سهمیه بنزین در نوروز1391 بسیار کم است.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet