هدر موبایل
1390/11/29 15:21:38
سرویس سیاسی
جعفر قادری:

حضور منتقدین برای در راس امور بودن هر مجلسی ضرورت دارد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان اینکه نباید اجرای بند بند قانون اساسی و آئین نامه داخلی مجلس، به معنای ایجاد چالش و بحران برای قوه مجریه باشد، گفت:حضور منتقدین برای در راس امور بودن هر مجلسی ضرورت دارد.
حضور منتقدین برای در راس امور بودن هر مجلسی ضرورت دارد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان اینکه نباید اجرای بند بند قانون اساسی و آئین نامه داخلی مجلس، به معنای ایجاد چالش و بحران برای قوه مجریه باشد، گفت:حضور منتقدین برای در راس امور بودن هر مجلسی ضرورت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/13631.jpg حضور,منتقدین,برای,در,راس,امور,بودن,هر,مجلسی,ضرورت,دارد Icana

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در رأس امور بودن مجلس، نهاد قانون گذاری را موظف به این می‌کند که پویا بماند و برعملکرد دستگاه‌های اجرایی ناظر باشد، گفت: حضور منتقدین در هر دولتی برای  در اولویت ماندن این وظیفه مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس احتیاج به رویکرد منطقی دارد که از حضور نمایندگان صاحب ایده و صاحب نظر تشکیل می شود، لازم است که رویکرد منطقی  چه در دفاع از دولت و چه در مخالفت با دولت در همه مجالس وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه دفاع و انتقاد سازنده توسط نمایندگان منطقی مجلس هیچگاه نمی تواند کشور را به سوی بحران سوق دهد، گفت: پایبندی به قانون اساسی تأکید هر مجلس منطقی است و این خواسته مجلس نمی تواند مصداق بحران آفرینی برای کشور باشد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، دررابطه با انتقاداتی که  نسبت به پیگیری طرح سؤال از رئیس جمهوری و سؤال از وزرا در مجلس می شود، گفت: سؤال از وزرا و رئیس جمهوری فرصتی است که مجلس به دولت می دهد، خیلی وقت ها شاهد هستیم که مجلس از پاسخ وزرای دولت قانع می شود و بنابراین ذهنیت اشتباه تخلف دولت از بین می رود.

قادری، ادامه داد: نباید اجرای بند بند قانون اساسی و آئین نامه داخلی مجلس از سوی دولت به معنای ایجاد چالش و بحران برای قوه مجریه باشد، تحرک مجلس به دلیل در رأس امور بودن آن لازم است و استفاده از بعد نظارتی مجلس تنها برای بهبود اوضاع کشور است.

این عضو کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس ، با تأکید بر اینکه چالش و بحران زمانی از سوی مجلس برای کشور به وجود می آید که افراد متفکر و صاحب ایده به مجلس راه پیدا نکنند، اظهار کرد: نمایندگان مجلس باید صاحب اراده‌های قوی درنقد دولت باشند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، کرد: اگر افرادی با تفکر مستقل و صاحب اندیشه از سبد رأی مردم به مجلس راه پیدا کنند، ضمن اینکه حمایت از دولت رویکرد اصلی هر مجلسی می شود انتقاد موجه و کارساز ، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می دهد.

غلامحسین الهام، مشاور حقوقی رئیس جمهور به تازگی در جدیدترین اظهارات خود درباره انتخابات مجلس نهم گفته است: «کسانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند اگر برآمده از جریان رقیب احمدی‌نژاد باشند و اراده آنها این باشد که دولت را در یک سال آینده به سئوال، استیضاح و این مسائل گرفتار کنند، کشور را دچار بحران خواهند کرد».

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet