خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/11/29 15:53:36
سرویس سیاسی
نجابت:

مجلس همراه با گفتمان دولت، پایه و اساسی ندارد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور را خرده اظهاراتی عنوان کرد که در روند انقلاب نقشی ندارد و گفت: یک شخصیت سیاسی پخته باید به گونه ای اظهارنظر کند که نه مجبور شود تکذیب کند و نه خلاف آن به سرعت واقع شود.
مجلس همراه با گفتمان دولت، پایه و اساسی ندارد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور را خرده اظهاراتی عنوان کرد که در روند انقلاب نقشی ندارد و گفت: یک شخصیت سیاسی پخته باید به گونه ای اظهارنظر کند که نه مجبور شود تکذیب کند و نه خلاف آن به سرعت واقع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13490.jpg مجلس,همراه,با,گفتمان,دولت،,پایه,و,اساسی,ندارد Icana

حسین نجابت در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مجلس و دولت باید تعامل سازنده ای با هم داشته باشند، گفت: تعامل سازنده یعنی اینکه هر کدام از اینها در حیطه قوانین وظایف خودشان را انجام دهند و در صورت ایجاد اختلاف با حسن نیت و شرح صدر با هم برخورد کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اینکه دولت یک طرفه حاکم باشد و مجلس از آن تبعیت کند یا اینکه مجلس حاکم باشد و دولت از آن تبعیت داشته باشد اصلاً پذیرفتنی نیست؛ هر کسی باید در حیطه اختیارات خود کار کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم با تأکید بر اینکه تعامل یا عدم تعامل مجلس و دولت هیچ ارتباطی به سؤال از رئیس جمهور ندارد، افزود: اگر زمانی در کشور لازم شد که از رئیس جمهور سؤال شود ، این کار باید صورت گیرد بنابراین نباید مسئله ای را که در قانون اساسی هم وجود دارد زیر سؤال برد.

وی تصریح کرد: نباید سؤال از رئیس جمهور را سیاسی جلوه داد بلکه همانطور که سؤال و استیضاح از یک وزیر را داریم، از رئیس جمهور نیز سؤال شود مسائل خیلی عادی حل و فصل می‌گردد.

نجابت به ساز و کار موجود برای سؤال از رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: این ساز و کار، ساز و کار خوبی است و نباید تلاش شود این جریان سالم و قانونی سیاسی جلوه داده شود.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم تصریح کرد: ممکن است عده ای بخواهند از این جریان سالم در قانون سوء استفاده های سیاسی کنند اما به نظر من اگر موضوع عادی جلوه داده شود نه فقط ضرر و زیانی نخواهد داشت بلکه عمل کردن به قانون اساسی است.

 

مجلس همراه با گفتمان دولت، پایه و اساسی ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این حرف که مجلس آینده باید مجلسی همراه با گفتمان دولت شود پایه و اساسی ندارد،گفت: گفتمان نظام جمهوری اسلامی ایران گفتمان دولت، قوه مقننه و قوه قضائیه و گفتمان مجمع تشخیص مصلحت است؛ انقلاب گفتمانی دارد که متولی آن رهبری انقلاب و ولایت فقیه است که خطوط کلان این گفتمان را ترسیم می کنند و سه قوه در حیطه اختیارات مسئولیت های خود به آن گفتمان عمل می کنند.

وی درباره اظهار نظرهای اخیر دولتی ها مبنی بر اینکه نباید در مجلس آینده منتقدین دولت حضور داشته باشند ،گفت: وجود نقد منصفانه همیشه برای کشور ضروری است انحراف از اعتدال همیشه به نظام صدمه خواهد زد؛ یک زمان لازم است تندترین نقدها را داشته باشیم همانطور که به دولت های دیگر به بنی صدر و میرحسین موسوی این نقدها را داشتیم ولی وقتی تندترین انتقادها به جریان فتنه  صورت گرفت بدین جهت بود که آنها واقعاً از خط انقلاب منحرف شدند.

نجابت با بیان اینکه افراط و تفریط در انتقاد به ما لطمه خواهد زد، گفت: انتقاد از دولت همیشه باید وجود داشته باشد درست مثل اینکه انتقاد از مجلس باید باشد اما این انتقاد منصفانه و در چارچوب قانون اساسی و احکام شرعی باید صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه نباید پای خود را از شرع و قانون اساسی کنار بگذاریم، افزود: وقتی بداخلاقی اتفاق می افتد برای هر کسی باشد بد است چه نقد دولت از مجلس باشد چه نقد نمایندگان از دولت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم یادآور شد: همه ما باید نقد کننده دولت باشیم اما منصفانه نقد کنیم، همه باید منصفانه از نظام دفاع کنیم و همه باید تعامل مثبت داشته باشیم.

نجابت اظهارات اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور را خرده اظهاراتی عنوان کرد که در روند انقلاب نقشی ندارد و گفت: یک شخصیت سیاسی پخته باید به گونه ای اظهارنظر کند که نه مجبور شود تکذیب کند و نه خلاف آن به سرعت واقع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet