حلول ماه ربیع الاول
1390/11/29 16:17:22
سرویس سیاسی
رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد:

برگزاری انتخابات مجلس نهم در 47 هزار شعبه اخذ رای

رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در بیش از ۴۷ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور برگزار می شود.
برگزاری انتخابات مجلس نهم در 47 هزار شعبه اخذ رای رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در بیش از 47 هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/9118.jpg برگزاری,انتخابات,مجلس,نهم,در,47,هزار,شعبه,اخذ,رای Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت،  به نقل از واحد مرکزی خبر، سید صولت مرتضوی اعلام کرد: آخرین اقدام ستاد انتخابات کشور طبق جدول زمانبندی ، توزیع تعرفه ها و ملزومات عمومی روز رای گیری در استان هاست.

وی افزود: تعرفه ها، صندوق‌های آرا، مهرها و دیگر ملزوماتی که برای روز رای گیری ضروری است به اندازه لازم آماده شده و در اختیار ستادهای انتخابات استان ها قرار گرفته است.

مرتضوی گفت: بر اساس قانون ، شورای نگهبان موظف است به اعتراض داوطلبانی که به عناوین مختلف صلاحیتشان تایید نشده است در مدت 7 روز رسیدگی و نتایج آن را تا پایان روز اول اسفند به ستاد انتخابات کشور اعلام کند.

وی افزود: این ستاد نیز موظف است تا دوم اسفند فهرست داوطلبان تایید صلاحیت شده را به ستادهای انتخابات استان ها و فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه اعلام کند.

مرتضوی اضافه کرد: فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه نیز موظفند در فرصتی یک روزه تا سوم اسفند ، فهرست نامزدهای تایید صلاحیت شده را با استفاده از امکانات و رسانه های گروهی به ویژه از طریق آگهی منتشر کند.

وی گفت : نامزدهای تایید صلاحیت شده نیز از چهارم اسفند می توانند فعالیت‌های مجاز تبلیغاتی خود را در مهلتی هفت روزه آغاز کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور اظهارداشت: در دو استان خراسان رضوی و کردستان ، همزمان با برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری نیز برپا می شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد : انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در این استان‌ها در همان شعب انتخابات مجلس شورای اسلامی اما در صندوق‌های جدا برگزار می شود ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet