هدر موبایل
1390/11/30 12:33:19
سرویس اقتصادی
سودانی: مجلس برای تحقق شروط سه‌گانه فروش نفت به اروپا با دولت همراه است

ادعای اروپایی‌ها برای جایگزینی نفت ایران، رجزخوانی سیاسی است

نایب رئیس کمیسیون انرژی، دولت و مجلس را در راه تحقق شروط سه گانه فروش نفت به اروپا همگام و همراه توصیف و تصریح کرد:عدم تحقق شروط ادامه فروش نفت به اروپا مساوی با تحریم آنها است و این حق ما است که در صورت عدم تحقق شروط فروش نفت به اروپا نسبت به قطع فروش نفت اقدام کنیم.
ادعای اروپایی‌ها برای جایگزینی نفت ایران، رجزخوانی سیاسی است نایب رئیس کمیسیون انرژی، دولت و مجلس را در راه تحقق شروط سه گانه فروش نفت به اروپا همگام و همراه توصیف و تصریح کرد:عدم تحقق شروط ادامه فروش نفت به اروپا مساوی با تحریم آنها است و این حق ما است که در صورت عدم تحقق شروط فروش نفت به اروپا نسبت به قطع فروش نفت اقدام کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/16039.jpg ادعای,اروپایی‌ها,برای,جایگزینی,نفت,ایران،,رجزخوانی,سیاسی,است Icana

 ناصر سودانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان صاحب نفت از شروط سه‌گانه خود کوتاه نمی‌آید و اروپا با عدم قبول شروط سه گانه ایران برای خرید نفت راه تحریم فروش نفت ایران را بر خود هموار می‌سازد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مبادله باید با در نظر گرفتن نفع طرفین صورت پذیرد افزود: ما دارنده نفت هستیم و اروپا خریدار نفت و بر همین اساس این اروپا است که باید به شروط صادرات نفت ایران تن در دهد.

سودانی گفت: این که خریدار هر گونه که بخواهد رفتار کند خلاف اصول الفبای اقتصادی است و اگر منافع تنها یک جانبه در نظر گرفته شود و خریدار بخواهد در بازی‌های سیاسی میدان داری کند برای تولید و صاحب محصول قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: اروپا برای ایجاد ضمانت کافی برای رفتار منطقی تهدید به تحریم شد و این موضع جمهوری اسلامی برای مهار گردن‌کشی‌های اقتصادی اروپاییان است و چاره‌ای جز این نداریم که استرات‍ژیک‌ترین ماده را با شروط منطقی به اروپایی‌ها بفروشیم.

سودانی در تشریح شروط فروش نفت به اروپا گفت: اروپا باید مبلغ خرید و فروش و یا ثمن را در زمان مناسب به ایران بپردازد .

و ی افزود: علاوه بر این اروپا نباید حق لغو قرارداد داشته باشد و نباید در وسط راه برای خود حقی قائل شود و قراردادها باید بین سه تا 5 سال بسته شود تا ما بتوانیم فعالیت استخراج نفت را در برنامه های میان مدت و دراز مدت دنبال کنیم.

سودانی تاکید کرد: این حق ما است که در صورت عدم تحقق شروط فروش نفت به اروپا  نسبت به قطع فروش نفت اقدام کنیم.

 

اروپا امکان جایگزینی نفت را ندارد

وی در واکنش به برخی ادعاهای مقامات اروپایی مبنی بر جایگزینی نفت از کشورهای عربستان و عراق و روسیه به جای نفت ایران گفت: این ادعا غیرعلمی است، زیرا درجه سنگینی نفت ایران که پالایشگاه های اروپایی با انها هماهنگ هستند با نفت کشورهای دیگر متفاوت است و از این منظر امکان جایگیزینی وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم افزود: ادعاهای مقامات اروپایی مبنی بر جایگزینی نفت از کشورهای بیشتر نوعی رجزخوانی سیاسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet