انتخابات ریاست جمهوری
1390/11/29 16:34:42
سرویس بین الملل
نقوی حسینی: غرب بدنبال تشدید ناآرامی‌ها در سوریه است

سنگ اندازی غرب در قبال اصلاحات سوری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی ها تلاش می کنند در سوریه به نحوی ناآرامی ایجاد کنند تا فرصت و زمان لازم برای اجماع بین المللی علیه این کشور از طریق سازمان ملل فراهم گردد، گفت: غرب با سنگ اندازی اجازه نخواهد داد دولت سوریه به این اصلاحات دست بزند.
سنگ اندازی غرب در قبال اصلاحات سوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی ها تلاش می کنند در سوریه به نحوی ناآرامی ایجاد کنند تا فرصت و زمان لازم برای اجماع بین المللی علیه این کشور از طریق سازمان ملل فراهم گردد، گفت: غرب با سنگ اندازی اجازه نخواهد داد دولت سوریه به این اصلاحات دست بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/13468.jpg سنگ,اندازی,غرب,در,قبال,اصلاحات,سوری Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دخالت های مستقیم برخی کشورهای عربی در اوضاع سوریه، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از ناکام ماندن از صدور قطعنامه علیه کشور سوریه در شورای امنیت نمی توانستند به صورت مستقیم در قضیه بحران سوریه دخالت کنند چرا که هر نوع دخالت مستقیم غربی‌ها در این کشور با عکس العمل جهان اسلام مواجه بود بدین جهت آنها با استفاده از مزدوران برخی کشورهای عربی از جمله قطر و عربستان که نقش اصلی در تشدید ناآرامی های سوریه را دارند تلاش می کنند اوضاع این کشور را روز به روز وخیم تر جلوه دهند.

نماینده  مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تلاش غربی ها این است که در کشور سوریه به نحوی ناآرامی ایجاد کنند تا فرصت و زمان لازم برای اجماع بین المللی علیه سوریه از طریق سازمان ملل فراهم گردد .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به اعزام نیروهای آموزش دیده از سوی برخی کشورهای غربی از جمله انگلستان به کشور سوریه برای حمایت از مخالفان دولت بشار اسد اشاره کرد و گفت: برخی شیوخ عرب منطقه نیز با حمایت های مالی خود به تشدید این اوضاع  می افزایند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس هشتم تأکید کرد: غربی ها سعی می کنند با  کمک نیروهای خود در سوریه مخالفان را تشویق به تشدید ناآرامی‌ها کنند و اوضاع داخلی سوریه را به شکلی نشان دهند که به اصطلاح ناکارآمدی دولت بشار اسد در ایجاد آرامش و ثبات در کشور سوریه آشکار شود تا نوعی اجماع علیه این کشور شکل گیرد.

وی با تأکید بر اینکه اصلاحات مورد نظر بشار اسد که اخیراً مطرح شده است می تواند به مقدار زیادی اوضاع این کشور را به حالت آرام بازگرداند، گفت: غرب با سنگ اندازی و همراهی کشورهای عرب و همچنین رژیم صهیونیستی به تشدید اوضاع داخلی سوریه ادامه خواهد داد واجازه نمی‌دهد دولت سوریه به این اصلاحات دست بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet