شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/11/29 16:33:35
سرویس سیاسی

رای اعتماد مجدد پارلمان افغانستان به وزرای دارائی و کشور

مجلس نمایندگان افغانستان بار دیگر به وزرای کشور و دارائی رای اعتماد داد وآانها را راهی وزارت‌خانه‌های خود کرد.
رای اعتماد مجدد پارلمان افغانستان به وزرای دارائی و کشور مجلس نمایندگان افغانستان بار دیگر به وزرای کشور و دارائی رای اعتماد داد وآانها را راهی وزارت‌خانه‌های خود کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6219.jpg رای,اعتماد,مجدد,پارلمان,افغانستان,به,وزرای,دارائی,و,کشور Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از بی بی سی، نمایندگان مجلس نمایندگان افغانستان در جلسه استیضاح امروز –شنبه- از توضیحات ارائه شده از سوی «عمر زاخیلوال» و «بسم الله محمدی» وزرای دارائی و کشور درباره موضوعات مورد ابهام قانع شدند و آنها را تایید کردند.
وزیر کشور کابینه افغانستان در این جلسه بر عدم دخالت وزرات خانه وی در عملیات موسوم به ناتو که به کشته شدن هشت کودک افغان منجر شد تاکید کرد.
وی از عذرخواهی مقام‌های ناتو در پی کشته شدن این هشت کودک خبر داد.
وزیر دارائی افغانستان نیز در این جلسه با تایید بخشی از اظهارات نمایندگان گفت: طی تغییرات ایجاد شده بر لایحه بودجه سال 1390 قانون نقض نشده است لذا اتهامی متوجه وی نیست.
نمایندگان مجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه گذشته طرحی را تصویب کردند که به موجب آن وزرای کشور و دارائی به دلایل مختلف از جمله تغییر بودجه ملی افغانستان و کشته شدن هشت کودک افغان طی حملات هوایی ناتو استیضاح می‌شوند.
«فرهاد عظیمی» دبیر مجلس نمایندگان افغانستان در این باره گفت پس از درخواست بیش از ۵۰ نماینده و تصویب طرح استیضاح دو وزیر کابینه در کمیته پارلمانی، مجلس نمایندگان این طرح را به رای گذاشته و تصویب کرد.
وی درباره علل استیضاح این دو وزیر گفت تغییر لایحه بودجه ۱۳۸۹ افغانستان، پرداخت غیرقانونی صورتحساب‌ها و رفتارهای غیرقانونی از جمله دلایل استیضاح وزیر اقتصاد است./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet