خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/11/30 10:14:16
سرویس فرهنگی
میرخلیلی با تشکر از هواداران استقلال و پرسپولیس در بازی روز گذشته:

هم‌دلی و رفاقت تماشاگران فضای ورزشگاه‌ها را بهبود می‌بخشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تشکر از طرفداران استقلال و پرسپولیس در بازی روز گذشته و با بیان این‌که همدلی تماشاگران به بهبود فضای ورزشگاه‌ها کمک می‌کند، وضعیت فعلی ورزشگاه‌های کشور را مطلوب ندانست.
هم‌دلی و رفاقت تماشاگران فضای ورزشگاه‌ها را بهبود می‌بخشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تشکر از طرفداران استقلال و پرسپولیس در بازی روز گذشته و با بیان این‌که همدلی تماشاگران به بهبود فضای ورزشگاه‌ها کمک می‌کند، وضعیت فعلی ورزشگاه‌های کشور را مطلوب ندانست. https://cdn.icana.ir/d/019/16217.jpg هم‌دلی,و,رفاقت,تماشاگران,فضای,ورزشگاه‌ها,را,بهبود,می‌بخشد Icana

سیدعلی میرخلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، گفت: بازی روز گذشته نشان داد که می‌توان با دوستی و رفاقت و بدون هیچ‌گونه مساله غیراخلاقی، مسابقات ورزشی را برگزار کرد. کسب مقام قهرمانی زودگذراست و آنچه یک قهرمان را دراستمرارموفقیت‌ها یاری می‌رساند، مسائل فرهنگی است.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ورزش فوتبال یکی ازپرطرفدارترین ورزشها دربین جوانان است واگر ما روی این ورزش سرمایه‌گذاری کنیم، یعنی روی بخش مهمی از جامعه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.


وی ادامه داد: اگر فعالیت‌های ورزشی با اخلاق همراه نشود، به تدریج تنها بعد مادی‌گرای ورزش باقی خواهد ماند که این موضوع ثمره‌ای در پرورش فکر جوانان به وسیله ورزش سالم نخواهد داشت. بزرگان ورزشی ما می‌توانند با برخورد درست خود، فرهنگ ورزشی درست را به جوانان بیاموزند، چنانچه نمونه آن‌را روز گذشته دیدیم.

میرخلیلی تصریح کرد: مهمترین کارکرد ورزش الگوبرداری جوانان از ورزشکاران نامی کشوراست از این‌رو ورزشکاران باید درهمه حال اخلاق را رعایت کنند زیرا اخلاق مقدمه هرنوع پیشرفت در زمینه ورزش به شمار می‌آید.

نماینده میناب درباره شعارهای غیر اخلاقی در استادیوم‌های ورزشی کشور، گفت: باشگاه‌های ورزشی باید به همان اندازه که به مهارتهای ورزشی اهمیت می‌دهند به  مسائل اخلاقی نیز اهمیت دهند تا ورزشکاران ما مانند  اسطورهای همچون غلامرضا تختی که نشانه اخلاق و انسانیت بود، در جهان بدرخشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، یاد آور شد: دولت با یک برنامه‌ریزی کارآمد و موثر می‌تواند مسائل فرهنگی را میان ورزشکاران و تماشاگران به نحومطلوبی نهادینه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet