هدر موبایل
1390/12/01 15:31:00
سرویس اجتماعی
صمد فدائی:

نمایندگان مجلس با تذکر و سؤال، مطالبات بازنشستگان را پیگیری کنند

دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم درباره تأخیر در پرداخت مطالبات بازنشستگان، مدیریت نامناسب مسئولان را عامل اصلی این مشکلات بیان کرد و مدعی شد که قانون رسیدگی به مطالبات بازنشستگان نقصی ندارد.
نمایندگان مجلس با تذکر و سؤال، مطالبات بازنشستگان را پیگیری کنند دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم درباره تأخیر در پرداخت مطالبات بازنشستگان، مدیریت نامناسب مسئولان را عامل اصلی این مشکلات بیان کرد و مدعی شد که قانون رسیدگی به مطالبات بازنشستگان نقصی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6600.jpg نمایندگان,مجلس,با,تذکر,و,سؤال،,مطالبات,بازنشستگان,را,پیگیری,کنند Icana

صمد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مشکلات بازنشستگان و تعویق در پرداخت مطالبات آنها با بحث قانون‌گذاری در این زمینه بی‌ارتباط است، مشکل را در ضعف مدیریتی اعلام کرد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان باید مشکل اصلی را در ضعف مدیریتی مدیران جستجو کنند، زیرا مدیران و مسئولان مرتبط با این موضوع با کم‌کاری و کوتاهی، مشکلات را برای بازنشستگان به وجود می‌آورند.  

وی افزود: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال هستیم و هزینه‌های زندگی دوچندان می‌شود، بنابراین انتظار می‌رود که دولت و وزارت کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان بازنشستگی کشور، ‌نسبت به پرداخت حقوق و عیدی بازنشستگان اقدامی عاجل انجام دهد.

به گفته فدائی با انجام این کار، فشار کمتری به بازنشستگان و خانواده‌های آنها متحمل شده و می‌توانند اقلام مورد نیاز خود را فراهم کنند.

 

قانون برای بازنشستگان کامل و بدون نقص است

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون‌گذار نمی‌تواند به شکل جزئی و خاص برای بازنشستگان قانون را تصویب کند، یادآور شد: قانونی که برای حقوق بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی قرار داده شده کامل بوده و نیازی به تجدیدنظر در آن نخواهد بود.

وی گفت: اما نمایندگان مجلس می‌توانند از مکانیزم‌های دیگر مانند سؤال و تذکرات پیگیرانه به مسئولان، برای مطالبات به تأخیر افتاده بازنشستگان وارد عمل شوند.

فدائی یکی از نمایندگانی بود که در کمیسیون اجتماعی، از ایراندخت عطاریان رئیس صندوق بازنشستگی کشور و شیخ‌الاسلام وزیر کار و رفاه امور اجتماعی، در خصوص مطالبات بازنشستگان سؤالاتی را مطرح کرده، افزود: برخی از نمایندگان تاکنون در قالب سؤالاتی از مسئولان و متولیان امر، خواستار پرداخت به موقع مطالبات بازنشستگان شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنان بسیاری از مطالبات بازنشستگان از سالهای گذشته مانند سال 76 و 77 هنوز پرداخت نشده که نیازمند رسیدگی و توجه مسئولان است.  

وی با اشاره به دغدغه بسیاری از بازنشستگان گفت‌: به دلیل خدماتی که بازنشستگان برای کشور ارائه دادند و زحماتی که در تمام مشاغل کشیده‌اند باید بیش از دوران اشتغال برای آنها خدمات و تسهیلات قائل شد.

فدائی تأکید کرد: اگر بخواهیم در قانون‌گذاری، قانونی را برای بازنشستگان قرار دهیم، نمی‌توان برای مطالبات آنها قانونی را در نظر گرفت، زیرا این موضوع با تذکر و سؤال از سوی نمایندگان قابل رفع است.

 

خلأ مدیریتی مناسب؛ پایه کج مطالبات و مشکلات بازنشستگان

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی افزود: اما اگر بخواهیم برای سایر امور و مایحتاج آنها مانند طرح آتیه، تدابیری اتخاذ کنیم‌، می‌توان از راه تصویب فوریتی قانونی در این خصوص، وارد عمل شده و با وضع قانونی دولت را به تخصیص اعتباراتی برای بخش آتیه بازنشستگان مکلف کرد.

به گفته وی، ضرورتی برای ایجاد قانونی برای بازنشستگان به شکل جداگانه وجود ندارد و باید سیاست مدیریتی و سرمایه‌گذاری را مورد بررسی و اصلاح قرار داد.

فدائی ادامه داد: بنابراین نمایندگان سؤال خود را برای مطالبات بازنشستگان، متوجه سازمان بازنشستگی کشوری و وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی می‌دانند که به لحاظ مالی ابهامات و شعباتی را ایجاد کرده است.

دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: مدیران سازمان بازنشستگی می‌توانند با با رفع ابهامات و اصلاح شیوه مدیریتی، مطالبات بازنشستگان را پرداخت کنند./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet