انتخابات ریاست جمهوری
1390/11/30 11:48:00
سرویس فرهنگی
مصطفی کواکبیان:

سازمان میراث فرهنگی همچون دیگر بخش‌های دولت قانون‌پذیر نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی با وزارت ارشاد را به منظور نظارت پذیر کردن معاونت‌های ریاست جمهوری عنوان و تصریح کرد: دولت قانون‌پذیری ندارد و سازمان میراث فرهنگی هم متاثر از این رفتار است.
سازمان میراث فرهنگی همچون دیگر بخش‌های دولت قانون‌پذیر نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح ادغام سازمان میراث فرهنگی با وزارت ارشاد را به منظور نظارت پذیر کردن معاونت‌های ریاست جمهوری عنوان و تصریح کرد: دولت قانون‌پذیری ندارد و سازمان میراث فرهنگی هم متاثر از این رفتار است. https://cdn.icana.ir/d/019/5462.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,همچون,دیگر,بخش‌های,دولت,قانون‌پذیر,نیست Icana

 مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره عملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: زمانی بحث‌های سیاسی در سازمانهای متولی میراث فرهنگی بیشتر از عملکرد فرهنگی شده بود و اوج آن در زمان مدیریت مدیریت رحیم مشایی دیده شد.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید انسجامی در عملکرد این سازمان در سطح کلی و همه کشور وجود داشته باشد و از میراث فرهنگی ایران به خوبی حفاظت و حراست شود.

وی با اشاره به اخبار تخریب و آسیب‌دیدگی برخی اماکن و مواریث بیان کرد: نمایندگان مجلس باید با تذکر و سوال از مسئولان٬ پیگیر این موارد باشند.

رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس همچنین به طرح برخی نمایندگان برای ادغام سازمان میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و توضیح داد: طرح ادغام برای نظارت‌پذیر کردن معاونت‌های مختلف ریاست جمهوری بود زیرا دولت قانون‌پذیری ندارد و سازمان میراث فرهنگی هم متاثر از این رفتار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره تغییر مدیران سازمان میراث فرهنگی گفت: ثبات مدیریتی برای اداره هر دستگاه و نهادی آثار مطلوب‌تری در پی خواهد داشت؛ هرچند ممکن است افراد جدید با خلاقیت‌های بیشتری وارد عرصه عمل شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet