خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/11/30 11:10:19
سرویس اجتماعی
علیخانی در آستانه گشایش خط مترو تجریش:

دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی با مترو تهران همکاری کند

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس هشتم، در آستانه گشایش خط مترو تجریش، وجود این سیستم حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ را ضروری خواند و گفت: دولت با همکاری خود با مترو تهران در گسترش آن کمک کند؛ گسترش مترو، نکات مثبت بسیاری را در پی‌دارد.
دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی با مترو تهران همکاری کند عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس هشتم، در آستانه گشایش خط مترو تجریش، وجود این سیستم حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ را ضروری خواند و گفت: دولت با همکاری خود با مترو تهران در گسترش آن کمک کند؛ گسترش مترو، نکات مثبت بسیاری را در پی‌دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/5619.jpg دولت,برای,توسعه,حمل,و,نقل,عمومی,با,مترو,تهران,همکاری,کند Icana

قدرت الله علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خانه ملت، با اشاره به مسائل ناخوشایندی که گریبان مترو را گرفته است، گفت: اداره مترو با وجود خدمات گسترده‌ای که به مردم ارائه می‌کند، بار مشکلات فراوانی را به دوش می‌کشد. اما با این حال تاکنون توانسته است به حیات خود ادامه دهد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی مشکلات مالی را مانع بزرگی برای گسترش مترو تلقی کرد و افزود: مترو مثل هر نهاد دیگری برای ارائه خدمات به مردم نیازمند بودجه‌ است که قانونا باید دولت آن را در اختیار شهرداری قرار دهد. اما دولت از پرداخت هزینه‌ها سرباز زده است و این نکته سبب شده تا خدمات رسانی مترو با مشکل روبرو باشد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، با توجه به برخی از این قانون‌شکنی‌ها، عملکرد مترو را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: مردم از صف‌های طولانی و ازدحام جمعیت شکایت می‌کنند، درحالی‌که واگن‌های مترو در گمرک مانده‌اند و به آن‌ها اجازه عبور داده نمی‌شود. دولت بی‌پولی را بهانه می‌کند و نمی‌خواهد به وظیفه‌اش در قبال مترو عمل کند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، عملکرد مترو را با وجود مشکلاتی که پیش رو دارد، مثبت ارزیابی و تصریح کرد: با وجود همه این مشکلات، مترو هم‌چنان به خوبی به کار خود ادامه می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید خط متروی تجریش کهریزک، طولانی‌ترین خط متروی خاورمیانه به شمار می‌رود که افتتاح آن برای شهرداری افتخار بزرگی است.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس هشتم افزود: این خدمات باید ادامه یابد و در صورتی ما می‌توانیم نهایت انتظار از مترو را داشته باشیم که هماهنگی‌ها و همکاری‌های لازم با این شرکت وجود داشته باشد. /

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet