شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/11/30 11:49:38
سرویس سیاسی
کرمی یادآور شد:

محدود کردن توان دشمن فرامنطقه‌ای، هدف مهم رزمایش والفجر

رئیس کمیته دفاعی مجلس هشتم با بیان اینکه تهدید از سوی نیروهای فرامنطقه‌ای مطرح‌ترین نوع تهدیدی است که جمهوری اسلامی ایران با آن مواجه است، گفت: محدود کردن توان دشمن فرامنطقه‌ای، هدف مهم رزمایش والفجر است.
محدود کردن توان دشمن فرامنطقه‌ای، هدف مهم رزمایش والفجر رئیس کمیته دفاعی مجلس هشتم با بیان اینکه تهدید از سوی نیروهای فرامنطقه‌ای مطرح‌ترین نوع تهدیدی است که جمهوری اسلامی ایران با آن مواجه است، گفت: محدود کردن توان دشمن فرامنطقه‌ای، هدف مهم رزمایش والفجر است. https://cdn.icana.ir/d/019/16391.jpg محدود,کردن,توان,دشمن,فرامنطقه‌ای،,هدف,مهم,رزمایش,والفجر Icana

غلامرضا کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، آغاز رزمایش والفجر نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از صبح امروز در کویر مرکزی یزد آغاز شده را نمایش قدرت ایران برای دفاع  از مرزهای کشور دانست و گفت: آمادگی رزمی و دفاعی ایران به اوج خود رسیده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: آنچه در حال حاضر در نیروهای مسلح ایران وجود دارد و خود را درقالب رزمایش نشان می‌دهد، نمایانگر توانمندی نیروهای مسلح است.

وی، با بیان اینکه این توانمندی ناشی از دستیابی به سلاح‌های جدید دفاعی و آموزش‌های نیروی انسانی سپاه در طول 32 سال پیروزی انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: نیروهای مسلح ایران ، توان و قدرت خود را به وسیله آموزش‌ها در برابر تهدیدها  ارتقا می‌دهند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس، با بیان اینکه به‌روز بودن قدرت دفاعی ایران باعث شده سرعت رزمایش‌ها به چند برابر گذشته برسد و شاهد برگزاری حداقل یک رزمایش درطول هر ماه باشیم، افزود: در حالی که کشورهای فرامنطقه‌ای چون آمریکا و انگلیس خود را به نزدیکی مرزهای خاک ایران رسانده‌اند، تهدید از سوی نیروهای فرامنطقه‌ای مطرح‌ترین نوع تهدیدی است که جمهوری اسلامی ایران با آن مواجه است.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، با اشاره به حضور نیروهای ناتو در افغانستان و حضور ناوهای آمریکایی در عمان و خلیج فارس، گفت: به دلیل دشمنی علیه جمهوری اسلامی ایران طی 33 سال گذشته این کاملا طبیعی است که قدرت دفاعی ایران در هر رزمایشی به نمایش درآید تا دشمن فرضی بداند که ایران در این 33 سال خود را مجهز به بالاترین سطح از توان دفاعی کرده است.

نماینده مردم کرمان ، ادامه داد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روزهای بعد از جنگ را برای نیروهای مسلح به بهترین زمان تبدیل کرد تا نیروهای مسلح کشورمان ضمن شناسایی توانمندی‌های دشمن، تاکتیک‌های مقابله را در طراحی‌ها خود پیش‌بینی کند.

کرمی با بیان اینکه زمان بعد از جنگ برای ساخت سلاح‌های پیشرفته در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفت، گفت: درحال حاضر سازمان‌های خودکفایی سپاه و ارتش به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها مجهز هستند و در غالب رزمایش‌ها استفاده از سلاح پیشرفته برای مقابله با دشمن فرضی را تست می کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، انجام رزمایش‌های شهدای وحدت، حامیان ولایت وهمچنین والفجر را سلسله مانورهایی دانست که دارای بالاترین حد از اثبات قدرت بازدارندگی ایران بود و گفت: مانورهای  شکل قوی‌تری به خود گرفته است.

رزمایش مقتدرانه "والفجر" نیروی زمینی سپاه در کویر مرکزی و منطقه عمومی یزد صبح  امروز یکشنبه آغاز شد.

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور با تشریح اهداف برگزاری این رزمایش اظهار کرده است، رزمایش "والفجر" در ادامه سلسله رزمایش‌های سالانه نیروی زمینی سپاه و با هدف ارتقای آمادگی یگان‌ها و نمایش بخش کوچکی از توانمندی‌های این نیرو در برابر تهدیدات احتمالی دشمنان فرامنطقه‌ای برگزار شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet